השר בנט: "להחיל ריבונות באופן מיידי - לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית" - 0404
השר בנט: שלמה מור, 0404

השר בנט: "להחיל ריבונות באופן מיידי – לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית"

שר הביטחון ויו"ר מפלגת ימינה, נפתלי בנט, הגיב לתכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ, כפי שפורסמה הערב. בדבריו אמר השר בנט כי יש להחיל את הריבונות הישראלית באופן מיידי, ללא כל דחייה אך ביחד עם זאת, מפלגתו לא תאפשר הקמת מדינה פלסטינית בשטח ישראל.

בנט: "אזרחי ישראל, ההיסטוריה דופקת בדלתנו בערב זה. אנו עומדים בפני הזדמנות שהיא פעם בתולדות מדינה. הזדמנות לקבוע את עתידנו. הזדמנות לקבוע את שטחי ארצנו. הזדמנות להכניס את כל ההתיישבות הישראלית בארץ ישראל לתוך מדינת ישראל הריבונית. נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ הוא חבר ענק של מדינת ישראל. הנשיא אמר לנו הערב: "ההחלטה בידיים שלכם – החילו את החוק הישראלי על כלל ההתיישבות ביהודה ושומרון באופן מיידי, עכשיו, בימים הקרובים, ואנחנו ארה"ב נכיר בריבונות מיד".  לכן, המערכה עוברת מהבית הלבן בוושינגטון לחדר הממשלה בירושלים – הכדור בידי ממשלת ישראל. בידינו.

בימים הקרובים יש להביא להחלטת ממשלה את הצו להחלת הריבונות הישראלית על כלל שטחי ההתיישבות – בקעת הירדן, גוש עציון, גוש מעלה אדומים, גוש אריאל, אלפי מנשה, גוש קרני שומרון, גוש שילה, גוש עפרה-בית אל, גוש טלמונים, גב ההר ודרום הר חברון. על כל 150 היישובים שנבנו ביהודה ושומרון מאז שחרור השטח במלחמת ששת הימים. אסור להחמיץ את ההזדמנות. אסור לדחות לאחרי הבחירות, כי זה לא כבר לא יקרה. אסור להסתפק בריבונות חלקית, רק על בקעת הירדן למשל. אסור להותיר בחוץ חצי מיליון ישראלים, או לומר להם: "חכו לאחרי הבחירות".

כשההיסטוריה דופקת בדלת – אתה לא אומר לה תתקשרי אחרי הבחירות, ואתה גם לא אומר לה: אקח רק חמישית מהסכום. אתה לוקח הכל, ועכשיו. אם ראש הממשלה נתניהו יעשה את הצעד המלא והאמיץ של הכנסת כלל ההתיישבות בארץ ישראל לתוך מדינת ישראל, אנחנו נעניק לו את מלוא הגיבוי והתמיכה. ארץ ישראל חשובה מבחירות.

שיהיה ברור – לא נאפשר שממשלת ישראל תכיר במדינה פלסטינית בשום מצב. לא נאפשר שישראל תמסור סנטימטר של אדמה לערבים. בשביל זה אנחנו כאן, לשמור על ארץ ישראל.

כשר הביטחון של מדינת ישראל חשוב לי לומר לכן ולכם: צה"ל ומערכת הביטחון ערוכים. הבוקר ירדתי לשטח ופגשתי את הרמטכ"ל, אלוף הפיקוד, מפקד אוגדת איו״ש, שוחחתי אישית עם כל אחד ממפקדי החטיבות המרחביות והנחיתי אותם להכין את מערכת הביטחון להיערך לכל תרחיש. הם ערוכים. אנחנו מוכנים לכל תרחיש.

חבריי, הקב"ה אמר לאברהם: כִּ֧י אֶת־כׇּל־הָאָ֛רֶץ אֲשֶׁר־אַתָּ֥ה רֹאֶ֖ה לְךָ֣ אֶתְּנֶ֑נָּה וּֽלְזַרְעֲךָ֖ עַד־עוֹלָֽם׃ הייעוד דופק בדלת שלנו. אסור להחמיץ את גודל השעה. הגיע הזמן לעשות היסטוריה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]