7 חודשי עבודות שירות נגזרו על שוטר שהעליל כי אזרח תקף אותו - 0404
7 חודשי עבודות שירות נגזרו על שוטר שהעליל כי אזרח תקף אותו שלמה מור, 0404

7 חודשי עבודות שירות נגזרו על שוטר שהעליל כי אזרח תקף אותו

סייר במשטרת חדרה הורשע בביהמ"ש השלום בחיפה ל-7 חודשי עבודות שירות בגין שימוש לרעה בכוח המשרה, העברת ידיעה כוזבת והדחה בעדות.

מדובר בשוטר שכתב דו"ח פעולה כוזב לפיו מתלונן "תקף אותו ואיים עליו בעת שהתבקש להתלוות לתחנת המשטרה". לאחר שהוגש לביהמ"ש כתב אישום, בעוד המשפט מתנהל נגדו, פנה הנאשם לאחיו של המתלונן בבקשה להיפגש עם המתלונן ולעשות מעין "סולחה".

בסיום הפגישה סיכמו הצדדים כי הנאשם יתנצל והמתלונן יחתום על תצהיר בו יחזור בו מתלונתו. בפועל העביר הנאשם למתלונן תצהיר עם סיבות שקריות למשיכת תלונתו, והמתלונן סירב לחתום עליו. בהכרעת הדין נקבע כי במעשה זה ניסה הנאשם להדיח את המתלונן לחזור בו מהתלונה שהגיש נגדו.

בגזר הדין, קבע השופט כי: "מדובר בעבירות שלא ניתן להפריז בחומרתן. שוטר מעליל על אזרח עלילת תקיפה שלא הייתה ולא נבראה, גורם לכך שאותו אזרח תמים, מובל כאחד העבריינים לתחנת משטרה, נחקר, ונפתח לו תיק בגין חשד לעבירה פלילית חמורה של תקיפת שוטר. זהו תרחיש בלהות לכל אזרח מן השורה הפונה לעזרה וסעד מהמשטרה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com