ראשי היישובים ביו"ש במכתבם לרה"מ על תכנית המאה: ״לא נוכל להשלים עם הפיכת היישובים למובלעות בטבעות חנק״ - 0404
ראשי היישובים ביו קובי גדעון, לע"מ

ראשי היישובים ביו"ש במכתבם לרה"מ על תכנית המאה: ״לא נוכל להשלים עם הפיכת היישובים למובלעות בטבעות חנק״

אמש (שני) שעות ספורות לפני פרסום תכנית המאה, שלחו קרוב לשמונים ראשי ישובים ביו"ש מכתב תקיף לראש הממשלה נתניהו, בו הדגישו כי יעמדו נגד הצעה הכוללת סעיפים שעשויים להפוך יישובים למובלעות, ולהכיר בשטחי "פלסטין".

במכתבם כתבו: "החלת הריבונות הישראלית על שטחי המולדת ביהודה ושומרון אחרי 53 שנות ציפייה, כמו גם קיבועם בקרקע של כלל הישובים ביו"ש, משמחת לב. יחד עם זאת, סכנות לא מבוטלות מקופלות בתוכנית בהם הפיכת ישובים וגושי ישובים למובלעות – טבעות חנק.

על פי המפורסם, ישראל לא תחיל ריבונות, אלא רק על הישובים הישראלים לרבות רצועת ביטחון מינימאלית סביבם. לא נוכל להשלים עם מתן מנדט לרשות לבנות על גדרות יישובינו תוך הפיכתם לטבעות חנק. לא נוכל בשום אופן לסבול מציאות בה ילדינו ומשפחותינו ייסעו בצירים מוקפים וצפופים. אם ישראל תעשה זאת הרי שהיא מפקירה בשתי ידיה את ביטחוננו ובטחון משפחותינו.

נעמוד כחומה בצורה נגד הרעיון המבעית להפוך חמישה עשר ישובים לחמש עשרה מובלעות ישראליות של בלונים וחוטים. האם איננו זוכרים מה היה גורלה של המובלעת בהר הצופים ושל מובלעת גוש עציון?"

כמו כן הדגישו כי הכרה בנרטיב ה"פלסטיני" בהכרח תזיק לתושבי ישראל: "הסכמת ממשלת ישראל למדינה פלסטינית על כ-90% מהשטח שבין עפולה בצפון לבאר שבע בדרום (למעט הבקעה) – כך על פי הדיווחים – מהווה ויתור על חבלי מולדת עצומים – שטחים פתוחים בהם לא חי איש כיום.

מדינת "פלסטין" תהיה ריבונית לעשות שימוש בשטחים אלו ולפעול נגדנו כמו גם נגד תושבי השפלה ומישור החוף. כולנו נהפוך להיות עוטף פלסטין".

בסיום מכתבם הדגישו ראשי היישובים: "אם לא ייענו דרישותינו אלו נאלץ להתנגד לתוכנית האמורה, בפרט כשמדובר בחיינו, בחיי ילדינו ומשפחותינו, בחיי קהילותינו".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com