השר אוחנה הורה לעקל מהרשות כספי פיצויים שנפסקו לנפגעי טרור ומשפחותיהם - בהיקף של כ-4.2 מיליון ש"ח - 0404
השר אוחנה הורה לעקל מהרשות כספי פיצויים שנפסקו לנפגעי טרור ומשפחותיהם – בהיקף של כ-4.2 מיליון ש יוסי זמיר

השר אוחנה הורה לעקל מהרשות כספי פיצויים שנפסקו לנפגעי טרור ומשפחותיהם – בהיקף של כ-4.2 מיליון ש"ח

לראשונה, מדינת ישראל תעקל כספי פיצויים אשר פסקו בתי משפט ברחבי הארץ נגד שמונה מחבלים שהורשעו בעבירות טרור של רצח ונסיון לרצח. מדובר בתהליך שהחל לפני כשבעה חודשים בעבודת מטה של הרשות לאכיפה ולגבייה ויוצא לפועל החל מהיום.

לאחר שנציגי הרשות לא התייצבו לזימון חקירה ברשות האכיפה והגבייה ובנוסף התעלמו משתי התרעות על עיקול צד ג' שנשלחו בחודש נובמבר 2019 ובתחילת חודש ינואר 2020 – הורה השר אוחנה לרשות האכיפה והגבייה להתחיל בתהליך עיקול הכספים מן הרשות.

העיקול יתבצע כנגד המשכורת אותן מעבירה הרשות מדי חודש למחבלים, כאשר גובה המשכורת נקבע בין היתר לפי מספר השנים אותו מרצה האסיר בכלא. היקף סכום העיקולים עומד על כ-4.2 מילון ש"ח.

השר אוחנה: "צעד משפטי-כלכלי חשוב במלחמה בטרור. למדינת ישראל יש מחויבות עליונה לעמידה לצידם של נפגעי הטרור ומשפחותיהם – וכך היא תעשה. אין בכך כדי לפצות על האובדן הקשה מנשוא או כדי לרפא את הפגיעות בגוף ובנפש – אך הצדק צריך להיראות ולהיעשות. כל עוד הרשות תמשיך לממן טרור באמצעות תשלום משכורות ומענקים למחבלים ולבני משפחותיהם – נגבה ממנה את מחיר הפיצויים לנפגעי הטרור ולבני משפחותיהם. אני מבקש להודות לכל מי שלקחו חלק בתהליך ובפרט לתומר מוסקוביץ', ראש הרשות לאכיפה וגבייה ולדורון תשתית, מנהל המרכז לגביית קנסות, שמובילים את המהלך החשוב והצודק". 

מנהל רשות האכיפה והגבייה תומר מוסקוביץ': "גביית פיצויים עבור נפגעי עבירה היא מהחשובות שבמשימות המרכז והרשות. הרשות תשקיע כל מאמץ שיידרש עד שנוכל למסור לידי נפגעי העבירה ומשפחותיהם את הפיצויים להם הם זכאים".

המחבלים נגדם יחל תהליך העיקול:

• נור אלדין חאשיה – אשר הורשע ברצח החייל אלמוג עשהאל שילוני ז"ל בחודש נובמבר 2014 בתחנת רכבת ההגנה בת"א.

• חאלד קוטינה – אשר הורשע ברצח את שלום יוחאי שרקי ז"ל וניסיון לרצח אישה נוספת בפיגוע הדריסה בשדרות בר-לב בירושלים בערב יום השואה והגבורה 2015. 

• חאלד מחמארה, מחמד מחאמרה ויונס זין – אשר הורשעו ברצח עידו בן ארי ז"ל, אילנה נבעה ז"ל, מיכאל פייגה ז"ל ומילה מישייב ז"ל, וב-41 עבירות של ניסיון לרצח בפיגוע במתחם שרונה בת"א ביולי 2016. 

• עמר ג'נדב – אשר הורשע בניסיון רצח חייל צה"ל בת"א בחודש יולי 2016.

• יוסף כמיל ומחמד אבו אלרוב – אשר הורשעו ברצח ראובן שמרלינג ז"ל בפיגוע דקירה בכפר קאסם, ערב חג הסוכות 2017.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com