בני משפחתה של קים לבנגורנד-יחזקאל ז"ל: "על מנת למנוע את הפיגוע הבא - דורשים להחמיר את פסק הדין" - 0404
צילום: ארגון חוננו

בני משפחתה של קים לבנגורנד-יחזקאל ז"ל: "על מנת למנוע את הפיגוע הבא – דורשים להחמיר את פסק הדין"

בדיון הערעור על קלות עונשה של אם המחבל מברקן שהתקיים אמש (ראשון) בבית הדין הצבאי לערעורים במחנה עופר, דרשו משפחות הקורבנות החמרת ענישה כגורם הרתעתי, זאת לאחר שנגזרו על האם 18 חודשי מאסר בלבד וקנס כספי זעיר.

אם המחבל הורשעה בעבירות של אי מניעת פשע לאחר שנקבע כי ידעה על כוונותיו של בנה המרצח, אך לא עשתה דבר על מנת לעצור אותו ממעשיו.

בדיון נשאה דברים אמו של זיו חג'בי הי"ד שנרצח בפיגוע, שעד כה נמנעה מלהגיע לדיונים. האם אמרה כי על ביהמ"ש לגזור גם על אם המחבל התומכת בפשע עונש של מאסר עולם, כי באם הייתה מונעת את בנה ממעשיו הרי שהפיגוע היה נמנע.

גם בני משפחתה של קים לבנגורנד יחזקאל הי"ד נכחו בדיון. אביה של קים ובעלה ביקשו כי עונשה של האם יוחמר במטרה להרתיע מחבלים פוטנציאליים נוספים ולמנוע פיגועים ונפגעים. בסוף הדיון אף אירעה תקרית בין בני משפחות הנרצחים למלווי אם המחבל, שכללה קללות וצעקות.

לאחר הדיון, עורך הדין חיים בלייכר, המייצג את המשפחות מטעם מחלקת נפגעי העבירה של ארגון חוננו מסר: "אנחנו יודעים על כך שהאמא ידעה שהבן שלה רצה להיות שאהיד. הוא הזהיר אותה שיגיע צבא לבית לחפש אותו וביקש להוציא דברי ערך מהבית. הבן התאמן עם נשק ליד הבית. האמא ידעה הכל, היא שותפה מלאה לפשע הזה.

בנוסף כדי למנוע את הפיגוע הבא עלינו להבטיח שהמשפחה הקרובה של המפגעים תהיה מורתעת ותדע שהיא תשלם מחיר יקר מאוד. זה הדבר היחיד כמעט שניתן לעשות על מנת למנוע פיגועים".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com