הפרובוקציה החודשית - נשות הכותל הגניבו ספר תורה לכותל - 0404

הפרובוקציה החודשית – נשות הכותל הגניבו ספר תורה לכותל

מעל כאלף מתפללים ומתפללות הגיעו הבוקר (שני) לרחבת הכותל לתפילת ראש חודש חגיגית שמארגן מדי חודש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל, אלא שארגון "נשות הכותל" בחר בבוקר שכזה להגניב ספר תורה לעזרת הנשים.

זאת עשו כפי שאיימו מראש שיעשו, בניגוד לתקנות במקום לפיהם אין להכניס ספר תורה מבחוץ לרחבת הכותל.

מארגני התפילה מספרים שהמתפללים והמתפללות השכימו הבוקר מכל רחבי הארץ, למרות הקור העז שנע בחלק מהמקומות סביב 0 מעלות, וטרחו להגיע במיוחד בין השאר בגלל האיומים המוקדמים של 'נשות הכותל', שעוררו אותם להגיע ולשמור על קדושת המקום, כדבריהם.

בצלאל זיני, ראש המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל סיפר: "מרגש לראות את המאות הרבות של הבנות הצדיקות שהגיעו מכל רחבי הארץ למרות הקור העז, אבל מצער מאוד שהן צריכות להתמודד עם התמונות הקשות של הפרובוקציה שמייצרת אותה קבוצת נשים קטנה וקיצונית, פורעת החוק, ששוב הגניבו ספר תורה לרחבת הכותל בניגוד לחוק.

אנחנו קוראים לרב הכותל להפסיק את החרפה הזו ולפעול ביד תקיפה כדי לחדול את הפרובוקציה, כולל צווי הרחקה מהמקום, כפי שנוהגים בפורעי חוק בכל מקום".

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com