מרכז ליב"ה לרב הכותל: "פעל כנגד העבריינות של נשות הכותל" - 0404
מרכז ליב המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

מרכז ליב"ה לרב הכותל: "פעל כנגד העבריינות של נשות הכותל"

במכתב שנשלח הבוקר (ראשון) ממרכז ליב"ה לרב הכותל, הועלתה הדרישה לפעול בתקיפות כגד פרובוקציית "נשות הכותל" – הפועלות להכנסת ספר תורה לרחבת הכותל בראש החודש הקרוב.

במכתב מצוינת בקשה לפעול למתן צווי הרחקה ל"נשות הכותל" מהמקום, זאת לאחר שבראש חודש שעבר, כבר ניסו נשות הארגון להבריח ספר תורה לרחבה בעזרת תייר.

כמו כן עסק המכתב גם בהתנהלות הנשים ברחבה המרכזית: "בחודשים האחרונים החלה הקרן להעמיד סדרניות לטובת 'נשות הכותל'. הסדרניות דואגות לתיחום מקום לטובת אירוע הפרובוקציה החודשי שלהן ודוחקות באלימות נשים ממקום תפילתן.

מן הראוי היה שלנשות הכותל האמיתיות, אלו שבאות להתפלל כמנהג מסורת ישראל מדורי דורות, אלו שנדחפות ומבוזות בגלל רצונם לנהוג על פי קדושת המקום, שאליהן תוצמדנה סדרניות שיגנו עליהן מהאלימות של 'נשות הכותל".

אורן הניג ממרכז ליב"ה מסר: "מדהים לראות כל חודש מחדש את העזות והחוצפה של אותה קבוצת נשים פורעת חוק, שלא מתביישת להפר את התקנות ואת החוק כדי להשיג איזשהו הישג לטובת קבוצה שכבר 30 שנה לא מצליחה לגדול.

אנחנו קוראים לרב הכותל לפעול בתקיפות כנגד העבריינות של אותה קבוצה. אנחנו בע"ה נהיה שם גם מחר, אלפי מתפללים ומתפללות, ונביע את קשר הנצח של עם ישראל לשריד בית מקדשנו, כמנהג המקום, על פי מסורת ישראל".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com