מהפך: כך הופך אתר פסולת פיראטי לפארק ציבורי | תיעוד - 0404
צילום: הפורום לישראל ירוקה

מהפך: כך הופך אתר פסולת פיראטי לפארק ציבורי | תיעוד

סמוך לצומת ירקון וכביש חמש נמצא אתר פסולת פיראטי המתנשא למרחוק. רבים ראו את ההר הגבוה, לא מודעים לעובדה שבתחתיתו נערמת פסולת מידי יום. ארגון 'הפורום לישראל ירוקה' תיעד את המפגע הסביבתי החמור, ואף פנה למשרד להגנת הסביבה בנידון. כיום, הופך אתר הפסולת לפארק ציבורי.

מדובר באתר פסולת פיראטי הפועל למעלה מעשור, בו נערמות ערימות זבל ופסולת למרגלות ההר ללא טיפול הולם. בתיעוד של 'הפורום' ניתן לראות כיצד משאיות נכנסות לאתר, שופכות את הפסולת במקום פנוי וממשיכות בדרכן.

'הפורום', שמתעד מפגעים סביבתיים במדינת ישראל ופועל משפטית וחוקתית להסדירם, תיעד את האתר המדובר בשנים האחרונות, ואף שלח מכתב למשרד להגנת הסביבה בנידון.

בשבועות האחרונים תיעדו אנשי 'הפורום' את שיקום האתר לקראת הפיכתו לפארק ציבורי. במקום בוצעו עבודות עפר נרחבות לכיסוי הפסולת והטמנתה בקרקע, גרוטאות ישנות שהיו פזורות באתר סולקו, והמקום ללא ספק משנה את פניו. הפארק הציבורי שיקום יכלול מלבד השטח הפתוח גם תחנת מעבר פסולת חוקית, בה תטופל הפסולת בהתאם לחוקי המחזור.

גלעד אך מנכ"ל 'הפורום לישראל ירוקה': "אנו שמחים לראות את השינוי בשטח, כיצד אתר פסולת מזהם הפוגע קשות בסביבה משנה את פניו בדרך להפוך לפארק ציבורי יפהפה. אנו ב'פורום לישראל ירוקה' מתעדים מפגעים סביבתיים רבים כל שנה, ופועלים להסדרתם מבחינה חוקית ואקולוגית. לראות את השינוי שאתר הפסולת הפיראטי עובר בשטח נותן כוח להמשיך בעבודת התיעוד ובהליכים המשפטיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com