פוענח השוד במושב חגור במהלכו זוג קשישים נכפתו באיומי סכין. החשודים - ארבעה ערבים - 0404
פוענח השוד במושב חגור במהלכו זוג קשישים נכפתו באיומי סכין. החשודים – ארבעה ערבים דוברות המשטרה

פוענח השוד במושב חגור במהלכו זוג קשישים נכפתו באיומי סכין. החשודים – ארבעה ערבים

ביום 22.11.19 לפנות בוקר, התקבל במשטרה דיווח על התפרצות לדירה ביישוב חגור. מבדיקה ראשונית של שוטרים שהגיעו למקום התברר כי מספר חשודים פרצו לדירת קשישים ביישוב, איימו על בני הזוג עם סכינים ושדדו אותם.

מחקירת האירוע התברר כי החשודים פרצו לפנות בוקר לדירתם של בני זוג קשישים מחגור (76, 69) בזמן שהזוג ישב בסלון ביתם. החשודים פרצו לדירה רעולי פנים דרך חלון המטבח כשהם מצויידים בסכינים. החשודים קשרו את ידיו של הקשיש באמצעות שרוך נעליים ואילו את הקשישה קשרו בידיה באמצעות כבל של טלפון. החשודים אף הדביקו בד ונייר דבק לפיהם של הקשישים תוך שהם מאיימים עליהם ומכוונים לעברם סכין.

עוד התברר כי החשודים פרצו לדירה ואמרו לקשיש: "שב אני אומר לך, זה שוד" ושדדו מהבית כסף מזומן בסך של 7,000 שקלים ו-1,000 דולרים, שדדו מהקשישה צמידים שענדה לידיה ואת השעון שענד הקשיש לידו וכן שדדו חמישה מכשירי טלפון ותכשיטים נוספים. בהמשך, אחד החשודים דקר את הספה בסכין שהחזיק בידו תוך כדי שהוא מאיים על הקשיש.

במהלך השוד, החשודים הצמידו סכין לעבר הקשישים ואיימו עליהם כי ישחטו אותו וכי אם יזוזו, ידקרו אותם.

חוקרי המשטרה הצליחו בחקירה מאומצת להתחקות אחר פעילות החשודים והתברר כי ליישוב הגיעו ארבעה חשודים ברכב, אחד מהם נשאר לשמור על הרכב שחנה מחוץ ליישוב והלושה הנוספים פרצו לבית ושדדו את הקשישים.

אחד החשודים, בן 23 מכפר קאסם, נעצר ביום 09.01.20. חשוד נוסף, שוהה בלתי חוקי בן 22 מכפר ת'לות' נעצר ביום 07.01.20. שני חשודים נוספים עדיין נמצאים בבריחה.

בדיון בהארכת מעצרם של החשודים ביום חמישי (23.1.20) הוארך מעצרם ב-5 ימים נוספים והוגשה נגדם הצהרת תובע בדבר כוונת הפרקליטות להגיש נגדם מחר (שני) כתב אישום ובקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם.

מהמשטרה נמסר: ״משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות לאיתור עבריינים הפוגעים בבטחונם וברכושם של האזרחים ותפעיל את מירב המאמצים ומיטב האמצעים העומדים לרשותה, עד למיצוי החקירה והעמדם לדין״. (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com