שר הביטחון בנט אישר את התכנית הרב-שנתית שגיבש הרמטכ"ל: "נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר" - 0404
שר הביטחון בנט אישר את התכנית הרב-שנתית שגיבש הרמטכ דובר צה"ל

שר הביטחון בנט אישר את התכנית הרב-שנתית שגיבש הרמטכ"ל: "נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר"

בתום סדרת מפגשי עומק עם בכירי צה"ל ומערכת הביטחון, שר הביטחון נפתלי בנט אישר היום (ראשון), את התכנית הרב שנתית של צה"ל – ‘תנופה’.

התכנית הוצגה לשר ע"י ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, סגן הרמטכ"ל אלוף אייל זמיר, ראש אגף התכנון, אלוף אמיר אבולעפיה, ובכירים נוספים, בתום סדרת דיונים שעסקו בניתוח אתגרי העתיד של צה"ל בעשור הקרוב.

בתוך כך, אישר השר שורת החלטות בתחום מוכנות צה"ל ללחימה בזירות השונות, רכש אמצעי לחימה, פיתוח יכולות חדשות, שיפור האימונים, ארגון הצבא, תנאי המשרתים בצה"ל ועוד.

השר בירך את צה"ל ומפקדיו על התהליך המעמיק שבוצע והוסיף כי בראייתו התכנית מביאה עימה בשורה משמעותית שתאפשר להגדיל את היתרון של צה"ל על פני אויביו.

לאחר אישור שר הביטחון, תובא התכנית לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני בכינוסו הקרוב ובהמשך תוצג לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

שר הביטחון, נפתלי בנט: "תר"ש "תנופה" נועדה לייצר צה"ל גמיש, חכם וקטלני יותר. ביסוד התכנית עומד העיקרון של הכרעת האויב בצורה מהירה ועוצמתית, אל מול זירות רבות ומורכבות. התכנית מנצלת את היתרונות של מדינת ישראל ואת עוצמותיה, תוך הסתכלות מפוכחת על האתגרים והסיכונים, ובראשם האיום האיראני. אנו לא נירתע, להיפך. נמשיך לפעול, בכל זמן ובכל מקום".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com