רגע מאסון: הכלב השתחרר מהרצועה וברח למסילת הרכבת - הבעלים קפצה אחריו | תיעוד - 0404
צילום: רכבת ישראל

רגע מאסון: הכלב השתחרר מהרצועה וברח למסילת הרכבת – הבעלים קפצה אחריו | תיעוד

דרמה בתחנת הרכבת: שלשום (רביעי) סמוך לשעה 14:00, בעת שליווה שני נוסעים לקויי ראייה ברציף תחנת ההגנה, זיהה דייל השירות עידן מלמד נוסעת שירדה למסילות הרכבת בניסיון לתפוס את כלבה שהשתחרר מהרצועה וברח אל המסילה.

עידן, שידע כי בתוך דקה צפויה להיכנס רכבת למסילה וזיהה את האסון המתרגש, עדכן מיד את אחראי המשמרת אסי אברהמי, אשר היה בסיור שגרתי ברציף, וזה, יחג עם עובד הרכבת אברהם מדר ששהה בתחנה, הודיעו מיידית לפיקוד הרכבות הארצי על האירוע ועצרו את תנועת הרכבות במסילה.

מיד לאחר שדאגו לעצור את הרכבות, החל אברהמי במרדף אחר הנוסעת והכלב שהסתובבו על המסילות, תוך שהדייל עידן ומנהל המשמרת אברהם מדר ממשיכים להנחות אותו ולשמש לו לעזר במבצע המסוכן. מיד עם הגעתו של אברהמי לנוסעת ולכלבה, העלה אותם חזרה לרציף התחנה באופן מבוקר ובטוח, וכך הצילו מנהל המשמרת והדייל את חייהם של הנוסעת והכלב שלה.

אך בכך לא הסתיימה הדרמה. מיד עם הגעתה למקום מבטחים, גילתה הנוסעת שבמהלך המרדף אחרי הכלב נשמט מידה התיק ובו ארנק, כסף, תעודות זהות וטלפון סלולארי. אברהמי ירד שנית לתחום המסילה באופן מבוקר, חילץ את דברי הערך והחזירם לנוסעת.

מתחקור הנוסעת, אשר היתה מבוהלת מהאירוע, עולה כי הכלב היה קשור ברצועה, אך זוהי השתחררה והכלב החל בריצה אל המסילה. לאחר שיחה בה הבהיר צוות התחנה לנוסעת את חומרת מעשיה, שוחררה הנוסעת לדרכה.

"מיד כשזיהיתי את הנוסעת יורדת למסילה הבנתי שמדובר על פוטנציאל לאסון כבד, כי ידעתי שתוך דקה צפויה להיכנס רכבת למסילה", מספר עידן מלמד, דייל השירות, "אני שמח שהצלחנו להציל את חיי הנוסעת והכלב שלה".

זהו לא המקרה החריג הראשון אותו מנהל מלמד, אשר מועסק ארבע שנים בתור דייל בתחנת ת"א ההגנה, ואף זכה לעיטורים ותעודות הצטיינות. בעבר אף השתתף בהצלת חייה של נוסעת אשר איבדה את הכרתה בתחנה, תיאם את פעולות העזרה והכווין את אנשי ההצלה למקום.

אסי אברהמי, מנהל המשמרת שחילץ את הנוסעת: "שימרו על נפשותיכם ואל תרדו בשום אופן למסילת הרכבת. אני מזכיר לכלל נוסעינו בעלי החיות כי קודם ההגעה לתחנה יש לוודא כי הכלב קשור היטב ברצועה ועם מחסום פה, או לחילופין עם תיק נשיאה ייעודי לבעלי חיים".

דוברות הרכבת

בתמונה: מנהל המשמרת אסי אברהמי (מימין) ודייל השירות עידן מלמד (משמאל) ברציף תחנת ת"א ההגנה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com