ראש המועצה האזורית שומרון ימריא לוושינגטון לקראת תוכנית המאה: "להוריד את מדינת הטרור משולחן הדיונים" - 0404
ראש המועצה האזורית שומרון ימריא לוושינגטון לקראת תוכנית המאה: גור דותן

ראש המועצה האזורית שומרון ימריא לוושינגטון לקראת תוכנית המאה: "להוריד את מדינת הטרור משולחן הדיונים"

בשל החשש מ"מוקשים" בתוכנית המאה, ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, יצא הערב לוושינגטון על מנת להפגש עם חברי קונגרס ובכירים במפלגה הרפובליקנית שקרובים לנשיא ארה"ב דונאלד טראמפ, ועם מנהיגים אוונגליסטים, עמם הוא נמצא בקשר בשנים האחרונות וזאת במטרה להציב בפניהם את הקווים האדומים של ההתיישבות אותם אסור לחצות בכל הסדר עתידי שיבוא.

דגן יגיע לוושינגטון במקביל להגעתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ שצפויים לשמוע מהנשיא טראמפ את המתווה המלא של תוכנית המאה.

דגן: "התוכנית היא תוכנית חשובה וגם היסטורית. ראשית לכל צריך לשבח את נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ ובפרט את ראש הממשלה בנימין נתניהו, שמוביל קו מדיני חשוב ואסטרטגי, הישגנו הישג גדול בכך שהכרה בהתיישבות ביו"ש וריבונות על השולחן הן בארה"ב והן בישראל. עם זאת צריך לשים לב גם לכוכבית ולמה שכתוב באותיות הקטנות. להזהר מכך שהמילים החלת ריבונות יהפכו למסך עשן שמכסה את עינינו מלראות את המשמעות של תוכנית המאה כפי שהתפרסמו חלקים ממנה. בתוכנית יש גם סכנות".

אמש (מוצא"ש), פתחה המועצה האזורית שומרון בקמפיין שמציב את הקווים האדומים של ההתיישבות: "לא נסכים להקמת מדינה פלסטינית. לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות ליישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי c ל-b ונסיגות נוספות.

כזכור מועצה אזורית שומרון ובראשה יוסי דגן, מטפחת מזה שנים קשרים עם המפלגה הרפובליקנית, ועם מנהיגים אוונגליסטים שרבים מהם הגיעו לסיורים בשומרון. ראש מועצת שומרון אף היה פעיל בקמפיין הבחירות של טראמפ ואף הוזמן להשבעה של הנשיא. כעת פועל דגן על מנת למנף את הקשרים האלו, כדי לחזק מצד אחד את הריבונות ומצד שני למזער את סכנות התוכנית.

מועצה אזורית שומרון

בתמונה: דגן עם אחד מחברי הקונגרס האמריקניים. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com