תכנית המאה: השומרון יוצא בקמפיין חירום - 0404
תכנית המאה: השומרון יוצא בקמפיין חירום

תכנית המאה: השומרון יוצא בקמפיין חירום

מועצה אזורית שומרון יוצאת החל מהערב (מוצאי שבת) בקמפיין אגרסיבי, זאת כתגובה לפרסומים בדבר תוכנית המאה של נשיא ארה"ב טראמפ, על פיהם התוכנית תכלול בין השאר הקמת מדינה פלסטינית וויתור על כ 70% משטחי יהודה ושומרון.

הקמפיין קורא לראש הממשלה להחיל ריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון, להתנגד להקמת מדינה פלסטינית ולסרב לתוכנית "הגושים" שתביא להפרדה למה שנמצא בתוך גושי ההתיישבות ומחוץ להם.

"ההסכמה של המעצמה הגדולה בעולם להחיל ריבונות על הישובים היא דבר חשוב, למרות שהכתובת תמיד וגם היום היא בירושלים ולא בוושינגטון", אומר יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ומוסיף: ״מנחם בגין החיל את הריבונות על הגולן ואשכול החיל את הריבונות על ירושלים המשוחררת ללא הסכמה של ארה"ב וכעת זה אפשרי על כן צריך לעשות את זה באופן מיידי. ויפה שעה אחת קודם. יחד עם זאת אי אפשר לקבל מצב של מדינת טרור.

ישנם קווים אדומים שההתיישבות לא תהיה מוכנה שייחצו. לא נקבל החלטה על הקמת מדינה פלסטינית, לא לחלוקה בין ישובים בתוך גושי ההתיישבות לישובים מחוץ לגושי ההתיישבות, לא להפקרת ישובים כמובלעות בתוך שטח מדינת טרור כפי שנעשה לנצרים, לא להעברת שטחי c ל-b ונסיגות נוספות. אנחנו מבקשים מראש הממשלה להתחזק אל מול הלחצים. לא להפקיר את דרך המחנה הלאומי״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com