נחתמו צווי הריסה לבתי המחבלים שרצחו את רנה שנרב ודביר שורק ז"ל - 0404
נחתמו צווי הריסה לבתי המחבלים שרצחו את רנה שנרב ודביר שורק ז דובר צה״ל

נחתמו צווי הריסה לבתי המחבלים שרצחו את רנה שנרב ודביר שורק ז"ל

מפקד פיקוד המרכז, אלוף נדב פדן, חתם היום (חמישי) על צווי החרמה והריסה לבתים בהם התגוררו המחבלים וליד חנאתשה, יזן מג'אמס ומחמוד עטאונה. צווי ההריסה הוצאו לאחר שנדחו ההשגות שהגישו משפחותיהם נגד ההריסה.

‏המחבלים וליד חנאתשה ויזן מג'אמס, ביצעו יחד את הפיגוע ביום 23 באוגוסט 2019 במעיין דני, סמוך ליישוב דולב שבמרחב החטיבה המרחבית "אפרים", בו נרצחה הנערה רנה שנרב ז"ל ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב.

‏המחבל מחמוד עטאונה, היה חלק מהחוליה שביצעה את פיגוע הדקירה סמוך ליישוב מגדל עוז שבמרחב החטיבה המרחבית "עציון", ביום 8 באוגוסט 2019, בו נפל רב-טוראי דביר שורק ז"ל.

‏בנוסף, נמסר למשפחת המחבל אחמד קונבע, מהחוליה שביצעה את פיגוע הירי בו נרצח הרב רזיאל שבח ז"ל בחודש ינואר 2018, במרחב החטיבה המרחבית "שומרון", כי נדחתה השגתם על החלטת מפקד פיקוד המרכז להורות על הריסת מבנה שנבנה מחדש במקום בו נהרס בעבר בית המשפחה.

‏בחודש אפריל 2018 הרסו לוחמי צה"ל בשיתוף כוחות מג"ב את ביתו של המחבל. ממידע שהתקבל בידי כוחות הביטחון עלה כי הבית מצוי בהליכי בנייה מחדש באותו מקום. צה"ל מבצע פיקוח ומעקב על בתי מחבלים שנהרסו על מנת לוודא שאינם נבנים מחדש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com