מייק פנס מאשר: הנשיא טראמפ הזמין את נתניהו וגנץ לבית הלבן לדון בתהליך המדיני - 0404
מייק פנס מאשר: הנשיא טראמפ הזמין את נתניהו וגנץ לבית הלבן לדון בתהליך המדיני קובי גדעון, לע"מ

מייק פנס מאשר: הנשיא טראמפ הזמין את נתניהו וגנץ לבית הלבן לדון בתהליך המדיני

סגן נשיא ארה"ב, מייק פנס, אישר הערב (חמישי) את הדיווח על כך שראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ הוזמנו להגיע לבית הלבן בשבוע הבא, זאת ברקע הצגת תוכנית המאה של הנשיא טראמפ. 

לדבריו, הנשיא טראמפ הזמין את השניים על מנת לדון "בסיכויים לשלום ולשוחח על נושאים אזוריים".

על פי הערכות גורמים בישראל, התוכנית צפויה להיות המתווה הידידותי ביותר שהוצג כלפי ישראל אי פעם במסגרת המשא ומתן עם הערבים ויכלול הכרה בריבונות ישראל בבקעה, צפון ים המלח וביישובים ביהודה ושומרון. עם זאת, בחודש שעבר פרסמה רשת "אל-מיאדין" המקורבת לחיזבאללה כי התוכנית תכלול גם הקמת מדינה ערבית על חלק משטחי יו"ש. 

רה"מ נתניהו: "אדוני סגן הנשיא, ראשית, הרשה לי לומר שדיברת היום בצורה מאוד נוגעת ללב, הן בתוכן דבריך, והן בעומק הרגש שהבעת. זאת הייתה אמירה אוניברסלית עם עמדה מוסרית איתנה – לתרגם את הזיכרון למעשה, ואתה אכן מתרגם למעשים. הנשיא טראמפ ואתה עומדים בפני הפגנת האנטישמיות הגרועה ביותר, והיא קריאתה של איראן למחוק את 6 מיליון היהודים ויותר החיים בישראל. דיברת על כך בבהירות היום, ואתה פועל בנושא זה בצורה ברורה בכל יום. אני מבקש לברך אותך על בואך לכאן, על הדברים שאמרת, ועל הדברים שאתה, הנשיא טראמפ וממשל טראמפ עושים בכל יום ויום לטובת ביטחונה של ישראל.

אין לישראל ידיד טוב יותר מאשר הנשיא טראמפ. ידידות זו באה לידי ביטוי בכך שאנו נמצאים כעת בשגרירות ארה"ב בירושלים, שהנשיא טראמפ הכיר בירושלים כעיר הבירה של ישראל, שהנשיא טראמפ הכיר בריבונותה של ישראל על רמת הגולן, וכעת, בהזמנה זו, אני חושב שהנשיא מבקש להעניק לישראל את השלום והביטחון שלהם היא ראויה.

אני נענה בשמחה להזמנתו, לבוא לוושינגטון כדי לדון עמו ברעיונותיו כיצד לקדם את השלום, וכדי לעבוד איתו כדי לקדם את המטרה הזו. הצעתי שבני גנץ יוזמן גם כן לאירוע זה, משום שאני חושב שחשוב שלא נפספס את ההזדמנות ההיסטורית הזו. כשיש לנו ידידים כאלה בבית הלבן, כשיש לנו תמיכה כזאת בארצות הברית, עלינו להשיג קונצנזוס רחב ככל האפשר בנוגע למאמצים להשיג ביטחון ושלום, שלום וביטחון עבור מדינת ישראל. אני מצפה לעשות את שניהם, ואני מודה לך שוב על ידידותך המופלאה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com