השר בנט על תוכנית המאה: "לא נאפשר למסור אדמה לערבים או להקים מדינה פלסטינית" - 0404
השר בנט על תוכנית המאה: שלמה מור, 0404

השר בנט על תוכנית המאה: "לא נאפשר למסור אדמה לערבים או להקים מדינה פלסטינית"

שר הביטחון נפתלי בנט, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ, ומפלגת עוצמה יהודית הגיבו הערב (חמישי) לדיווח על הצגת תוכנית המאה של הנשיא טראמפ בזמן הקרוב והזמנת רה"מ נתניהו וח"כ גנץ לבית הלבן לקבלת פרטים מלאים על התוכנית. 

בנט: "הנשיא טראמפ, קושניר והשגריר פרידמן הם חברי אמת של ישראל. ייתכן שמדינת ישראל עומדת בפני הזדמנות היסטורית, לצד סיכונים משמעותיים. מפלגת ימינה תעמוד על המשמר. אהיה ברור: מפלגת ימינה לא תאפשר למסור אדמה לערבים או להקים מדינה פלסטינית. לאחר שיפורסמו פרטי התוכנית נתייחס לגופה".

סמוטריץ': "מהמעט שאנחנו יודעים על "תכנית המאה" יש בה כנראה הזדמנויות אבל גם לא מעט סיכונים. אנחנו כאן כדי למקסם את ההזדמנויות ולנטרל את הסיכונים. אחת הסיבות הכי חשובות שבשבילם נכנסתי לעשיה הציבורית היא לשמור על ארץ ישראל ולפתח אותה ולמנוע בכל כוחי את חלוקתה. זה מה שיוביל אותנו גם עכשיו".

מטעם מפלגת עוצמה יהודית נמסר: "כל תוכנית שתכיר בריבונות ישראלית ביישובים ביהודה ושומרון מבורכת, אך מנגד צריך לומר באופן ברור: לנתניהו אסור למצמץ מול דיבורים על אסון בדמות הקמת מדינה פלסטינאית וצריך להביע במפורש התנגדות ישראלית לכך. תנאי שכזה יהווה פגיעה חמורה בבטחונה של המדינה ואזרחיה. כינונה של מדינה פלסטינאית ביהודה ושומרון מהווה סכנה קשה לאזרחי ישראל וראש הממשלה צריך לעמוד בתוקף על כך שהרשות של המחבלים לא תהפוך למדינה עצמאית שמסכנת את ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com