רה"מ נתניהו: "נחיל ריבונות על כל ההתיישבות כולה - הכל כלול, בלי יוצא דופן" - 0404
רה

רה"מ נתניהו: "נחיל ריבונות על כל ההתיישבות כולה – הכל כלול, בלי יוצא דופן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים הערב (שלישי) בכנס הליכוד בירושלים לפתיחת קמפיין הליכוד לבחירות לכנסת ה-23. בדבריו, סקר ראש הממשלה את ההישגים של הליכוד בעשור האחרון, תקף את בני גנץ ומפלגת כחול לבן והודיע כי יפעל להחלת הריבונות הישראלית על כלל ההתיישבות בבקעת הירדן, צפון ים המלח ויהודה ושומרון. 

נתניהו: "הבאנו את מדינת ישראל לעשור הטוב ביותר בתולדותיה. האבטלה יורדת מתחת ל-4 אחוזים. התעסוקה בשיא של כל הזמנים והשכר הממוצע ושכר המינימום גם הם בשיא של כל הזמנים".

על מפלגת כחול לבן אמר: "פעם זה היה "אנחנו או הם" היום זה "אנחנו או אההההה". בכל דבר כחול לבן אומרים כן ולא, לא וכן. כחול לבן הם שמאל וזאת לא בושה. תהיו אתם ותפסיקו להסתתר. לכחול לבן אין איך להקים ממשלה, אין להם סיכוי. מי שמצביע להם מצביע לבחירות רביעיות".

רה״מ דיבר על החלת הריבונות ואמר: "אנחנו נחיל ריבונות ישראלית על בקעת הירדן וצפון ים המלח, ללא דיחוי ובלי שום ווטו של אחמד טיבי. נחיל את החוק הישראלי על כל ההתיישבות כולה, הכל כלול, בלי יוצא מן הכלל".

נתניהו הוסיף: "היום בני גנץ סייר בבקעה ובסיור שלו היום הוא סוף סוף אמר שהוא תומך ביוזמה שלי להחלת הריבונות שם. אני מאוד שמחתי על כך, אבל לא עברו כמה שעות והוא כבר הספיק לחזור בו. לא חשוב, כנראה קיבל טלפון מטיבי או גרמן, או אולי הוא קיבל טלפון ממישהו אחר שסייר בבקעה, יש מישהו אחר שסייר שם, קוראים לו יאיר לפיד.

יאיר לפיד מבקר בבקעה והוא אומר, אני מתרגם: "לפיד לא מוציא מכלל אפשרות פינוי בקעת הירדן, פינוי ישובים למען השלום." אז עכשיו השאלה, אחד אומר שהוא בעד, או כאילו בעד, ואחד נגד, אתם יודעים איך קוראים לזה? קוראים לזה "כן ולא", ומה הם יעשו עם חוק הלאום? בואו נשאל את חבר הכנסת עופר… האוזר, בוא נשאל אותו. כן? אחד בעד חוק הלאום והשני נגד חוק הלאום. עוד פעם! "כן ולא"!

הבלוף הכי גדול, שבלי המשותפת הם לא יכולים להקים ממשלה. הנה כחול לבן, יש להם 34, יודעים מה, עלי 36, בסדר? אח"כ מר"צ-פרץ, כמה? 8? עלי, 10! אח"כ ליברמן, הוא איתם, אנחנו יודעים, 7. חברו את הכל: 46, לארג', 53. הם לא יכולים להקים ממשלה בלי הרשימה המשותפת. הם לא יכולים, זה בלתי אפשרי בשבילם. ולכן יש רק שתי אפשרויות אם אתה מצביע כחול לבן: או שקיבלת ממשלת שמאל עם מר"צ שנשענת על הרשימה המשותפת, או שתקבל דבר אחר וזו האמת: הצבעת כחול לבן, קיבלת בחירות רביעיות. אין להם הישגים, אין להם מה להציע ואין להם דרך להרכיב ממשלה בלי הרשימה המשותפת. ואילו לנו, לנו יש דרך, לנו יש הישגים אדירים, לנו יש מה להציע, ולנו יש דרך לנצח, כי יש רק אפשרות אחת לצאת מהפלונטר ולהמשיך בהישגים האדירים בישראל, והדרך היחידה היא להצביע ליכוד, להצביע מח"ל".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com