נחת זמני: האנרכיסט יונתן פולק הורחק מיו"ש ל-15 ימים - 0404
נחת זמני: האנרכיסט יונתן פולק הורחק מיו עד כאן

נחת זמני: האנרכיסט יונתן פולק הורחק מיו"ש ל-15 ימים

האנרכיסט יונתן פולק נחקר אתמול (שני) במשטרת אריאל, בעקבות תלונה של ארגון 'עד כאן' על מעורבותו בהפגנות אלימות בכפר קדום שבשומרון.

בסיום החקירה הוצא נגד פולק צו הרחקה מיו"ש ל-15 יום, זאת בהמשך לכך שהוא עצור מזה כבר שבועיים בגין אי הגעתו לדיונים. כמו כן, פולק ממשיך לסרב לשלם את סכום הערבות שנקבע לו, כך שצפוי שיישאר במעצר.

בתלונה המורחבת תוארו לא פחות מ-18 אירועים שונים בהם מעורב פולק בתקיפת חיילי צה"ל ושוטרי מג"ב, בשיתוף פעולה עם פורעים ערבים. פולק אף תועד בהתפרעויות ורבות כשהוא מבעיר צמיגים, הולך בראש המפגינים ועומד בלב האירועים.

גלעד אך מנכ"ל ארגון 'עד כאן', ברך על ההתקדמות בתיק: "לאחר שנים בהם האנרכיסטים מידי שבוע מארגנים ומשתתפים באירועים של תקיפות חיילים באמצעות אבנים ובקבוקי תבערה, נוצר סדק בחומת החסינות לה זכו אותם אנרכיסטים בשם חופש הביטוי.

כל זה על גבם של חיילי צה"ל אשר נאלצים לספוג בשקט את הפציעות מאותן אבנים שמושלכות עליהם. לאחר שנים של תקיפות חיילים נוצר סדק בחומת החסינות של האנרכיסטים. מתחילים לקוות שהמציאות ההזויה הזו של פגיעה בחיילים עומדת להיגמר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com