צה"ל נאלץ להודות ששיקר והודיע לבית המשפט: כל החיילות נכשלו בפיילוט הטנקים - 0404
צילום: 0404

צה"ל נאלץ להודות ששיקר והודיע לבית המשפט: כל החיילות נכשלו בפיילוט הטנקים

לראשונה נאלץ צה"ל להודות כי מסר נתונים שקריים לציבור בישראל על כך שלכאורה פיילוט החיילות בטנקים הצליח חלקית. בתגובה שהעביר היום (שני) צה"ל לעתירת הטנקיסטיות בבג"ץ, הודה לראשונה צה"ל כי שיקר וכי כלל החיילות שלקחו חלק בפיילוט – נכשלו בניסוי. צה"ל הודה כי קיים פער משמעותי ומבצעי גדול בין חיילות לחיילים המשרתים בטנקים וכי חיילות אינן יכולות לבצע משימה מבצעית באמצעות הטנק.

בתשובה שמסר צה"ל לבג"ץ צוין כי, "במהלך חודש דצמבר 2017 הוצגו לקציון השריון הראשי דאז תוצאות מבחנים שנערכו למשתתפות בפיילוט כחלק מתהליך הכשרתן. בחינת הנתונים הממוצעים של פעולות צוותי הטנקים בפיילוט העלתה פערי כשירויות מסוימים בין הלוחמות לבין לוחמי טנקים בביצוע משימות מבצעיות זהות. כך, נמצא כי ממוצע זמני התגובה והשלמת הפעולות של טעינת פגזים, היערכות לירי, ירי פגז ראשון וירי מהיר על ידי הלוחמות ארוך משמעותית ממצומצע הזמנים של לוחמים בחיל השיריון (פי שניים או שלושה ביחס לפעולות אלה). לפערים אלו נודעת כמובן משמעות רבה בפעילות מבצעית". 

מארגון תורת לחימה נמסר: "אחרי חרושת השמועות והמסרים הסותרים של דובר צה"ל יחד עם קמפיין ענק של שדולות פמיניזם קיצוני, בתשובת המדינה לבג"ץ הוכח רשמית כי הצבא השקיע מליונים בפיילוט של כשירות נמוכה, וגם הניסוי הזה כשל. כך גם הפיילוטים הקודמים שניסו לעשות הבניה מגדרית בניגוד למדע והטבע האנושי. מצער מאד שהרמטכ"ל הקודם איזנקוט שיקר כשהגדיר את הפיילוט בתקשורת כ"מוצלח". מסמך זה מצדיק את דרישתנו המונחת על שולחנו של הרמטכ"ל אביב כוכבי לחשוף את כל ממצאי הפיילוט לציבור הרחב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com