ראש השב"כ חושף בטקס פרסי רה"מ: "סיכלנו ב-2019 למעלה מ-560 פיגועים, בהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי" - 0404
ראש השב עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש השב"כ חושף בטקס פרסי רה"מ: "סיכלנו ב-2019 למעלה מ-560 פיגועים, בהם פיגועי התאבדות, חטיפה וירי"

ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן השתתפו היום (שני), בטקס פרס ראש הממשלה על הישג מודיעיני-מבצעי לשנת 2019 שהתקיים במטה שירות הביטחון הכללי. במהלך דבריו בטקס, חשף ראש השב"כ את נתוני הסיכול המדהימים של השב"כ במהלך השנה החולפת.

פרס ראש הממשלה וראש שירות הביטחון הכללי מוענק לאות הערכה על מבצע או פרויקט מהתחום המודיעיני-מבצעי בו באו לידי ביטוי מצוינות, מקצועיות, יצירתיות יוצאת דופן, תכנון, ביצוע מקצועי וללא דופי, ותוצאה שיש בה משום תרומה חשובה ואפקטיבית להשגת יעדי השירות בתחום האיסוף והסיכול.

בטקס זכו שישה מבצעים פורצי דרך וחולקו תעודות הוקרה לעובדות ולעובדים שלקחו חלק בהובלתם. באירוע השתתפו גם נציגי גופי הביטחון הפועלים בשילוביות ובשיתוף פעולה עם שירות הביטחון הכללי. המבצעים שנבחרו כמקבלי הפרס הינם מבצעים מודיעיניים, טכנולוגים וסיכוליים ממודרים אשר בוצעו השנה בזירות השונות.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "מאות ישראלים ניצלו בזכות הפעילות שלכם ואני מודה לכם על כך. מספר התיירים הנכנסים לישראל בשנים האחרונות עלה ב-50%. אלמלא הפעילות שלכם, זה לא היה קורה. זאת אינדיקציה לתחושת הביטחון. אתם דואגים גם לחיים עצמם וגם לאיכות החיים של אזרחי ישראל ושל כל מי שמבקר במדינה שלנו. זהו הישג גדול מאוד שמחייב מאמץ משולב של הלב והשכל.

אני יכול לספור על כף היד את מספר המדינות שלא רוצות שיתוף פעולה איתנו. אנחנו במגעים עם מדינות שונות שפעם כלל לא היינו חולמים שישתפו איתנו פעולה, אבל רבות מהן היום עושות זאת. כולם רוצים את שיתוף הפעולה עם המודיעין הישראלי. אנחנו בפריחה מדינית, כלכלית, מבצעית וצבאית שאין לה תקדים.

בסוף היעד הגדול זה להתגבר על האיום האיראני – שהוא גם איום קונבנציונאלי, גם איום גרעיני וגם איום של טרור – להתגבר עליו כפי שהתגברנו על האיום הגדול של הפן-ערביזם. אנחנו יכולים לעשות זאת, הוכחנו זאת. הנחישות שלנו להיאבק על עתידנו ולמגר את אויבינו חייבת להיות הרבה יותר חזקה משלהם. עלו והצליחו, תודה רבה לכם".

ראש שירות הביטחון הכללי נדב ארגמן: "השנה החולפת היתה שנה גדושה באתגרים ביטחוניים בכל הזירות בהן אנו פועלים. ‏סיכלנו במהלכה למעלה מ-560 פיגועים משמעותיים, בהם 10 פיגועי התאבדות, 4 פיגועי חטיפה ולמעלה מ-300 פיגועי ירי. סיכולים אלה התאפשרו בזכות כל אחת ואחד מעובדי השירות. בזכות ההשקעה, הנחישות, ההתמדה, המקצועיות והיצירתיות המאפיינים את העשייה שלכם, שלנו.

מתוך כלל העשייה, מכלל ההישגים, היינו צריכים לבחור את אלה הראויים לציון מיוחד. והבחירה לא היתה קלה. העשייה המיוחדת עליה אתם זוכים בהוקרה היום, לא הייתה יכולה לקרות, ללא הנחישות והשאיפה למצויינות הטבועות בכם.

המצויינות מכילה בתוכה גם מרכיב של חדשנות ויצירתיות. היכולת ליצור יש מאין, לחשוב מחוץ לגבולות המוכר, להאמין ברעיון, גם אם הוא נראה מטורף בהתחלה, ולא להרפות נוכח הקשיים שמערימה הדרך. גם במבחן הזה עמדתם בהצלחה, והוכחתם לכולנו שהשמים הם הגבול".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com