הפורום לישראל ירוקה: כך נשרפים יהודה ושומרון - 0404
הפורום לישראל ירוקה: כך נשרפים יהודה ושומרון הפורום לישראל ירוקה

הפורום לישראל ירוקה: כך נשרפים יהודה ושומרון

ארגון הפורום לישראל ירוקה המתעד את השריפות הרבות המתקיימות ביו"ש, פנה לאחרונה לגורמים האחראיים בבקשה לקידום נסיונות אכיפה נגד המפגעים הרבים.

הפורום תיעד בין היתר מפגעים ביהודה ושומרון, הכוללים מחצבות פיראטיות, משחטות רכב לא חוקיות וכן שריפות פסולת. באזור הר חברון למשל תועדה פעילות שריפת פסולת אלקטרונית בכפרים ערביים, במטרה להפריד את המתכות היקרות מהפסולת ולמוכרן.

גם באזור השומרון תועדו שריפות, חלקן במקומות 'מוכרים' בהם מתקיימות שריפות מידי יום, כגון אתר שריפה ליד היישוב איתמר וכן ליד העיר אריאל.

גלעד אך, מנכ"ל הפורום מסר: "ההפקרות הסביבתית הקיימת ביו"ש גורמת סבל אדיר. אנשים שאין להם פתרונות לפסולת שהם מייצרים פשוט שורפים אותה, ובכך גורמים נזק אדיר לכדור הארץ, למערכות האקולוגיות האזוריות וגם לשכנים שלהם".

לדברי אך, הפתרון יכול להגיע רק באמצעות אכיפה חזקה מצד אחד, ומצד שני הליכי תכנון עתידיים: "שיפתחו פתרונות סביבתיים הגיוניים לטיפול בפסולת גם באיו"ש, כמו שקורה בשאר חלקי הארץ ובכל המדינות המפותחות.

לצערנו מערכות האכיפה ביו"ש ובקרב בני מיעוטים במדינת ישראל לא פועלות בצורה מיטבית, לא בנוגע לאכיפה ולא בנוגע לתכנון עתידי של טיפול בכמויות הפסולת שנצברות, מה שגורם להידרדרות ולנזקים סביבתיים.

אנחנו בפורום לישראל ירוקה מתעדים את המפגעים הללו, שמים אותם על השולחן ופועלים משפטית ופרלמנטרית כדי שהמדינה תיקח אחריות על המרחב הציבורי למען הדורות הבאים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com