תתפלאו: רפי פרץ הוא הבשורה הגדולה של הציונות הדתית - 0404
תתפלאו: רפי פרץ הוא הבשורה הגדולה של הציונות הדתית פייסבוק בצלאל סמוטריץ

תתפלאו: רפי פרץ הוא הבשורה הגדולה של הציונות הדתית

שר החינוך, רפי פרץ, עשה את המהלך החשוב ביותר עבור הציונות הדתית בתקופתנו.

פרץ, ששיקר ותחמן את עו״ד איתמר בן גביר ושיקר לבוחריו ולמרכז הבית היהודי וגם לכלל הציבור לאחר שהבטיח לו שלא יפר את מילתו ובדקה ה-100 זרק לפח את בן גביר ואת מוטי יוגב, תרם את התרומה הגדולה ביותר לציונות הדתית.

המהלכים של בצלאל סמוטריץ׳ ושל רפי פרץ הביאו הלכה למעשה להבין שהגיע הזמן לפרויקט פינוי-בינוי בציונות הדתית. הגיע הזמן לפנות את הישן והרע ולבנות משהו חדש וטוב.

הציונות הדתית זקוקה למפלגה רצינית. מפלגה שתייצג אותה. מפלגה שתעמוד במילתה, לא תשקר, לא תרמה ותפעל למען הציבור ולא למען עצמה.

הציונות הדתית למדה מהמהלך השקרי ש״ואהבת לרעך כמוך״ לא קיים במפלגת ״הבית היהודי״, לא קיים ב״איחוד הלאומי״ ובעצם כבר לא קיים בשוק בישראל. הציונות הדתית למדה שנציגיה, שפוררו את המפלגה עד דק וכלל לא פעלו בעניין השבת, בתחבורה הציבורית, נושא הגיור, הטירוף המגדרי בצה״ל, הפגיעה במסורת ובדת בתוך הצבא, הפגיעה במכינות ובישיבות ההסדר ועוד, בעצם לא עשו דבר מלבד להרוס כל חלקה טובה.

ממפלגה של 12 מנדטים ב-2013 – רק לפני כ-6 שנים בלבד קרסה המפלגה ל-2 מנדטים בבחירות האחרונות ב-2019. במילים אחרות – כמעט כולם עזבו אותה והפסיקו להאמין בה.

במקום לאחד שורות ולנסות לבנות עצמה מחדש, רפי פרץ בעט בדלי עם החור ושפך את המים המעטים שעוד נותרו בו. הוא נותר לבדו בתוך מפלגת ימינה – שדעותיה רחוקות שנות דור מדעות רוב אנשי הציונות הדתית.

בנט, היה הראשון שהקים את הרחבה בכותל לטובת הרפורמים. הוא זה שתמך בחוק הגיור החדש של משה נסים והוא זה שכתב מאמר ברור על תפיסתו הברורה: בעוד כמה עשרות שנים – דתיים יעשו קידוש ואח״כ יילכו לים וכיפה כמובן שלא תהיה להם. סמוטריץ׳ אז תקף אותו וכעת שכח את הכל.

הציונות הדתית חייבת לעצמה בנייה מחדש. יש לה מצביעים רבים ועם כוחות נכונים היא יכולה להיות מפלגה שלישית בגודלה בישראל.

הריסוק שלה מבהיר כי הגיע הזמן לארגון מחדש. הארגון צריך להתחיל כרגע ולא אחרי הבחירות הקרובות.

הציונות הדתית תבנה עצמה מחדש ותתחזק ואת התודה היה תהיה חייבת למי שהרס אותה – לרפי פרץ – שארית של הבית היהודי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]