לא רק שמאל קיצוני בצה״ל - גם מיסיון: המכון שהוכנס להדריך את חיילינו מקדם את ״הברית החדשה״ - 0404
לא רק שמאל קיצוני בצה״ל – גם מיסיון: המכון שהוכנס להדריך את חיילינו מקדם את ״הברית החדשה״ יוטיוב

לא רק שמאל קיצוני בצה״ל – גם מיסיון: המכון שהוכנס להדריך את חיילינו מקדם את ״הברית החדשה״

מה קורה לצה״ל? ככל שחולף הזמן עולה תמונה מדאיגה המוכיחה שצה״ל שקוע עמוק בתוך אג׳נדת שמאל ופועל ביודעין להכניס לחיילים ולקצינים דעות שמאלניות ותמונה מעוותת של המציאות ומסורת ישראל.

אחד מהמכונים המורשים ע״י צה״ל להדריך את הלוחמים נקרא ״מכון שיטים״. בזמנו נחשף כי שיטים נתמך ע״י הקרן לישראל חדשה.

תחת כותרת של אהבת הארץ והחגים אנשי המכון מרצים לחיילים על תרבות ישראל. בתוך כך, על פי התכנים, מכניסים בחיילינו דרך חדשה ליהדות.

מבט קצר על אנשי המכון מלמד כי מדובר במכון שמקדם אף את ״הברית החדשה״ ולמעשה, פעילותו גורמת למיסיון.

בעמוד היוטיוב של מכון שיטים, מפרסם המכון הרצאות של המרצה הבכיר ארי אלון – ״שיעורי ארי אלון – הברית החדשה״. אלון מספר על ״הבשורה על פי מרקוס״ ועל ״ישוע שעלה להר״, על ״הטבלות״ ועוד.

באתר מכון שיטים מספרים על שיתוף הפעולה המלא עם צה״ל: ״מכון פועל בשיתוף פעולה מלא עם חיל חינוך וענף זהות ותודעה יהודית תוך שימת דגש על העצמת סגלי חינוך, רבנות ומפקדים/ות.מכון שיטים שותף ליצירה של תכניות צה"ליות המבקשות לתת מענה לאתגרי השעה בצה"ל: חיזוק תפיסת צבא העם במדינה יהודית ודמוקרטית, העמקת ערכי רוח צה"ל בקרב המשרתים ויצירת זהות יהודית-ישראלית משותפת. בפעילויותינו אנו שמים דגש על יצירת זהות לאומית מגובשת וחיזוק תחושת השליחות מתוך הכרה כי אלו הינם הנשקים העיקריים במערכה וכן אלו הנותנים לה את ערכה. בנוסף אנו מבקשים לחזק בקרב המשרתים את השאיפה להגשמת החזון הציוני של חברת מופת באמצעות חשיפתם לייחודיותו של המפעל הציוני, בדגש על מורשת עמקי הצפון וסיפורי המורשת המרתקים הקשורים בהם. בפעילויותינו אנו מבקשים להפגיש את החיילים עם אוצרות הרוח היהודים בדגש על ערכי הצדק והשלום וכן ליצור חג ושבת משמעותיים ביחידה, זאת באמצעות חוויה המשלבת לימוד היסטורי עם עיסוק רלוונטי בערכי החג, פעילות חווייתית היוצרת זהות וזיקה וחיבור תוכני למשמעות השירות בצה"ל כיום״.

יוטיוב

יוטיוב

אתר מכון שיטים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]