"עבירות חריגות בכל קנה מידה": ביהמ"ש הטיל קנס של 75 אלף ש"ח ופסל רישיון של נהג שנתפס פעמיים תוך חודשיים במהירות מופרזת - 0404
דוברות המשטרה

"עבירות חריגות בכל קנה מידה": ביהמ"ש הטיל קנס של 75 אלף ש"ח ופסל רישיון של נהג שנתפס פעמיים תוך חודשיים במהירות מופרזת

במהלך סוף השבוע, התקיים דיון בבית משפט הצבאי במחנה עופר, בעניינו של נהג ערבי אשר נתפס על יד שוטרי התנועה ביהודה ושומרון בשני מקרים שאירעו תוך חודשיים, נוהג במהירות מופרזת ומסכן באופן ממשי את משתמשי הדרך. במקרה אחד נתפס נוהג במהירות של 216 קמ"ש, ובמקרה נוסף נתפס נוהג במהירות של 132 קמ"ש.

השופט התייחס לחומרת העבירה ואמר כי "העבירות אשר ביצע הנאשם הינן חריגות בכל קנה מידה ויש לתת ביטוי הולם לסכנה הנשקפת מהנאשם, במיוחד שחלף זמן קצר של כחודשיים בין ביצוע שתי העבירות, הנאשם לא הבין את החומרה של ביצוע העבירה בפעם הראשונה וחזר עליה תוך פרק זמן קצר ביותר, על כן על העונשים להיות מרתיעים במיוחד".

השופט הטיל על הנאשם 12 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים אם הנאשם יעבור עבירה דומה, קנס כספי של 75,000 ש"ח ופסילת רישיון הנהיגה בפועל למשך ארבע שנים.

מהמשטרה נמסר: "נהיגה במהירות מופרזת שאינה תואמת את תנאי הדרך מהווה סכנה ממשית ועלולה לגרום לאיבוד שליטה ברכב, ואף להיות גורם קטלני בקרות תאונה חלילה. משטרת ישראל מבצעת פעילות מוגברת ונחושה נגד עבירות המהירות במטרה להרתיע ולאתר פורעי חוק המסכנים את כלל משתמשי הדרך". (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com