בן גביר חייב להתמודד כדי להיות פה לציבור הדתי | סמוטריץ׳ ופרץ קברו את מפלגת הציונות הדתית - 0404
בן גביר חייב להתמודד כדי להיות פה לציבור הדתי | סמוטריץ׳ ופרץ קברו את מפלגת הציונות הדתית עו"ד איתמר בן גביר

בן גביר חייב להתמודד כדי להיות פה לציבור הדתי | סמוטריץ׳ ופרץ קברו את מפלגת הציונות הדתית

זה אמנם לא פופולארי לומר את ההיפך מ-120 חברי כנסת, כולל ראש הממשלה, אך האמת חייבת להאמר ולהכתב.

לציונות הדתית אין כיום מפלגה שמייצגת אותה. גם בבחירות הקודמות לא היתה כזאת. היה רק שם ריק מתוכן, ללא שום מוצר הקשור לבוחרי המפלגה.

סמוטריץ׳ את פרץ (כן, בסדר הזה, מאחר ופרץ מנוהל ע״י ידי שר התחבורה), לא תרמו כלום לציבור הדתי. ההיפך הוא הנכון – הם הרסו כל חלקה טובה וקברו את המפלגה עוד בטרם החלה ללכת.

מפלגת ״מילה זו לא מילה״ של השניים (הבית היהודי והאיחוד הלאומי) לא עסקה בשום דבר הקשור לציבור הדתי: היא לא אמרה רבע מילה נגד התחבורה הציבורית בשבת. היא לא פעלה לצמצם נסיעות ציבוריות בשבת. סמוטריץ׳ רק מכר למאמיניו הבודדים לוקש ולא באמת צמצם נסיעות. היא לא פעלה כלל לנסות לעצור את חוק הגיור החדש שמנסים לגבש. היא לא פועלת נגד ליברמן הפועל לקבור את כל הדת עמוק באדמה, היא לא עשתה דבר בכל הקשור למתווה הכותל ששוב עלה לאחרונה לכותרת ולמעשה מכשירה את כניסת הרפורמים לשם ובעיקר, העלתה את הרף באשר לחוסר האמון של בוחריה הבודדים, כאשר רפי פרץ שיקר, הפר הסכם (הוא וסמוטריץ׳ עשו זאת בפעם השנייה לבן גביר) ולמעשה פגעו ישירות בגוש הימין. בלתי נתפס. לצערי, פרץ וסמוטריץ׳ הם כיום התרומה הכי גדולה לשמאל בישראל.

בוחרי מפלגה ציונית דתית מצפים להישגים. כשהם מאוחדים – הם מביאים לפחות 12 מנדטים. הם מצפים למאבק על בנייה יהודית בארצנו השלמה, הם מצפים להרס בתים ערביים בלתי חוקיים, להחלת ריבונות, לשמירה על הסטטוס קוו בנושא השבת, לחיבוק חיילי צה״ל, ישיבות ההסדר על הלוחמים הנפלאים שהן מוציאות מבית מדרשן ועוד. בפועל, הם קיבלו חבורה קטנה ושקרנית, שרימתה את בוחריה, רימתה את שותפיה והעדיפה להמר על עתיד ארץ ישראל לטובת גחמה אישית – מקום ברשימת ימין שרואה בחלק מהנושאים הדתיים עין בעין עם אביגדור ליברמן. פשוט לא יאמן. לזה נתן רפי פרץ את ידו. בשביל מקום אחד לבית היהודי בכנסת הבאה. בכדי להשאר שר.

אל תתבלבלו. לסמוטריץ׳ ורפי פרץ ברור שהם יישבו יחד עם כחול-לבן וגנץ במקרה ששוב לא יהיה גוש ימין שיוכל להקים את הממשלה הבאה. הם מסתכלים אך ורק על הכסא. יחד עם בנט הם לא יהססו לחבור לכחול-לבן. אל תאמינו לפרץ שזה לא יקרה. אל תאמינו לסמוטריץ׳. רוצים הוכחה? אתם לא צריכים. הם הוכיחו שהם שקרנים. אני לא מאמין לשקרנים. בטח שלא יכול לסמוך על מילה שלהם. בעת שפרץ צייץ בחשבונו שהוא לא יפר את ההסכם את בן גביר ״מילה זו מילה״, ה״מילה״ שלו כבר ניתנה לראש הממשלה ולנפתלי בנט. בתוך דקות – הוא שיקר פעמיים. בתוך שתי מערכות בחירות על פני חודשים בודדים – הוא שיקר שלוש פעמים. כך לא מתנהג רב. כך לא מתנהג ראש מפלגה ציונית דתית.

עו״ד איתמר בן גביר הוא אדם אמין. אני מכיר אותו אישית טוב מרבים אחרים. מילה אצלו זו מילה. עם ניקוד וטעמים. הכל במקום. בגלל האמינות שלו והעמידה על עקרון האמת – הוא נדפק פעם אחר פעם. זו בדיוק הסיבה שאם הוא יתמודד, נקבל סוף סוף פוליטיקאי אמין. שבוחריו ידעו שמה שהוא אומר – זה מה שהוא יעשה.

האם עוצמה יהודית תסכן את הימין? לא יודע. אולי כן ואולי לא. מה שבטוח הוא שפרץ וסמוטריץ׳ דפקו את הימין. כדי לנקות את השורות וכדי לבנות סוף סוף מפלגה ציונית דתית/מסורתית אמתית, שתשמור על העקרונות והמסורת ולפחות תאבק עליהם – צריך לחשוב כבר על הבחירות הבאות אחרי מרץ. בבחירות הנוכחיות זה אבוד.

נכון לעכשיו, איתמר בן גביר הוא היחידי שיתמודד לכנסת הבאה המייצג באמת את ציבור חובשי הכיפות הסרוגות. כל היתר מייצגים את עצמם ואת הכסא החם שקיבלו במתנה מראש הממשלה. הם שרים – שכל אחד מהם ומפלגתו לא עוברים לבד את אחוז החסימה. זו האמת היחידה. בנט ושקד לא נכנסו פעם אחת לכנסת לאחר שלא עברו את אחוז החסימה ובנט הפך לשר ביטחון. הבית היהודי לא מסוגלת להביא יותר משני מנדטים – זו כבר עובדת בחירות, לא סקרים ופרץ קיבל את תיק החינוך. מכלום. סמוטריץ׳ לא מסוגל לגייס אפילו מנדט אחד בלבד. גם זו עובדה והוא הפך לשר התחבורה. בן גביר מחזיק 2.5 מנדטים בטוחים. גם זו עובדה. הוא לבדו כמו שניהם יחד ואף חזק יותר. בן גביר לא אשם שעשו לו תרגיל מסריח. בן גביר צריך להתמודד, גם אם הדבר יפגע בימין וזאת רק כדי להחזיר את הימין למסלול ואת החיבה שהיתה לציבור הסרוגים בישראל – חיבה שפרץ וסמוטריץ׳ קברו אותה.

תרבות השקר של מפלגת העאלק ציונית דתית חייבת להעלם מהעולם. את מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי יש להלחיף במפלגה רצינית, עם אנשים רציניים ואמתיים. עם רשימה שבתוכה לא יהיו רמאים ושקרנים. רשימה שבה לא יהיו מפרי הסכמים וכאלה שצוחקים על הציבור שלהם.

התמודדותו של איתמר בן גביר תהיה האמירה הברורה שיש להתחיל לבנות משהו מחדש.

הסיכון שהימין שוב לא ירכיב ממשלה הוא קטן לעומת הסיכון שהציונות הדתית תעלם לעולמי עד. אני מעדיף לראות בנייה מחדש ולא המשך הרס.

אם הייתי צריך לבחור בין השניים – בן גביר או רפי פרץ – הייתי בוחר בבן גביר מבלי למצמץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]