לראשונה מאז הסכמי אוסלו: אושרה הכרזת 7 שמורות טבע חדשות בשטחי C - 0404
לראשונה מאז הסכמי אוסלו: אושרה הכרזת 7 שמורות טבע חדשות בשטחי C

לראשונה מאז הסכמי אוסלו: אושרה הכרזת 7 שמורות טבע חדשות בשטחי C

לראשונה מזה 25 שנים, הוכרזו הבוקר (רביעי) 7 שמורות טבע חדשות ביו"ש, לצד הרחבת אתרים 12 שמורות נוספות. 

כעת ניתנה הנחייה למינהל האזרחי ביהודה ושומרון לקדם את המהלך, לאחר שנים בהן לא קודם העניין בשל היעדר אישור מהדרג המדיני. לאחר ביצוע ההליך המנהלי, יעברו השמורות החדשות הליך פתיחה לציבור ע"י רשות הטבע והגנים.

7 השמורות החדשות יוכרזו במקומות הבאים: מערת אריאל, נחל אוג, ואדי מלחה, נהר הירדן הדרומי, בתרונות, נחל תרצה, ערבות הירדן ורותם משכיות.

במקביל, יורחב שטחן של 12 שמורות קיימות במקומות הבאים: מצוק ההעתקים, נחל קנה, סרטבה, פצאל, אום זוקא, עינות צוקים, חרובה, הסלוודורה הפרסית, הר ג'דיר, קנה וסמר, ביצת ואדי מלחה, קומראן.

שר הביטחון, נפתלי בנט מסר: "היום אנחנו מעניקים חיזוק גדול לארץ ישראל וממשיכים לפתח את ההתיישבות היהודית בשטחי C. במעשים, לא במילים.

באזור יהודה ושומרון אתרי טבע עם נופים מדהימים, אנחנו נרחיב את הקיימים ונפתח גם מקומות חדשים. אני מזמין את כל אזרחי ישראל לקום ולהתהלך בארץ, לבוא ליהודה ושומרון, לטייל, לגלות ולהמשיך את המפעל הציוני".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com