אלוף במיל׳ בריק: האלוף מוטי אלמוז העלים חומר מחברי ועדת חו״ב. תורת לחימה: ״יש לפסול את ברביבאי״ - 0404
אלוף במיל׳ בריק: האלוף מוטי אלמוז העלים חומר מחברי ועדת חו״ב. תורת לחימה: ״יש לפסול את ברביבאי״ דובר צה״ל

אלוף במיל׳ בריק: האלוף מוטי אלמוז העלים חומר מחברי ועדת חו״ב. תורת לחימה: ״יש לפסול את ברביבאי״

האלוף במילואים יצחק בריק טוען כי ראש אכ״א האלוף מוטי אלמוז, העלים חומר חמור וחשוב מחברי ועדת חוץ וביטחון ובכך הטעה את חברי הועדה בכל הקשור בזיוף נתוני גיוס חרדים. בידי בריק הקלטות של קצינים על ההטעיה המכוונת בצה״ל ועל תרבות השקר בקרב מפקדיה.

ההטעיה נעשתה משך שנים. ארגון ״תורת לחימה״ פנה ליועמ״ש ועדת חוץ וביטחון בדרישה לפסול מהדיונים את ח״כ אורנה ברביבאי בטענה שהיתה מעורבת בפרשת ההטעיה.

בפוסט חמור שפרסם אלוף במיל׳ יצחק בריק הוא כתב: ״הזיוף והמרמה בניפוח מספרי גיוס החרדים – במשך שנים האמת, האמינות והיושרה צריכים להיות נר לרגליו של כל מוסד, חברה כלכלית, גוף ציבורי ובוודאי של צה״ל האחראי על בטחון המדינה ואזרחיה. ללא תרבות אירגונית של אמת ויושרה, דינו של כל גוף לסגת לאחור ולהכשל בהשגת יעדיו.

במשך תר״ש גדעון (תכנית רב שנתית של צה״ל שנת 2015-2020) נוכחתי במקרים רבים להצגת מצגות של מפקדים בכירים למקבלי ההחלטות, קבינט, ועדת חוץ ובטחון ושר הבטחון, מצגות שלא עמדו באמות מידה בסיסיים של אמת ואמינות, מצגות אשר עיוותו את התמונה האמיתית בשטח ובכך הטעו את מקבלי ההחלטות, וגרמו לתחושה שהענינים מתנהלים כסידרם, כאשר לא כך התנהלו הדברים, ועקב כך לא טופלו הכשלים החמורים אשר פגעו במוכנות הצבא למלחמה.

לאחרונה נחשפנו לפרשה חמורה מאוד של זיוף, שקר ומרמה בדיווח על מספר החרדים המתגייסים לצה״ל בשנים האחרונות – פרשה שטילטלה את אמות הסיפים.

הרמטכ״ל כוכבי מינה ועדת בדיקה בראשותו של האלוף רוני נומה לבדוק את הנושא, הועדה שוקדת על הנושא כבר כחודש ימים וצפויה בקרוב להציג את המלצותיה לרמטכ״ל ולועדת חוץ ובטחון. להמלצותיה של ועדת האלוף רוני נומה יש חשיבות ממדרגה ראשונה להוביל לשינוי תרבות השקר שהולכת ומעמיקה בצה״ל.

בידיי נמצא מידע מטלטל שבמידה ויפורסם יגרום לרעידת אדמה. בפגישתי עם האלוף רוני נומה העברתי לו את המידע שברשותי. ידוע לי גם שנומה קיבל לידיו שתי הקלטות שבהן מודים קצין ונגד על כך שהם זייפו וניפחו את מספרי המתגייסים החרדים במשך שנים ברוח מפקדיהם, והם מציינים בהקלטות את השנים 2012 -2015 (בניגוד לדבריו של ראש אכ״א בועדות החוץ ובטחון שבשנים הקודמות ל 2016 הספירה היתה מדויקת).

לא נותר לי אלא לקוות שועדת הבדיקה ברשותו של האלוף רוני נומה תוציא מסקנות נחרצות שלא יעסקו רק בש״ג, אלא גם בפיקוד הבכיר שידע והתעלם. אני מקווה בשביל הצבא ואמינותו שנפגעה לאחרונה משלל נושאים שהתפרסמו, שמסקנות ועדת נומה יהיו נחרצות והולמות את חומרת האירוע של זיוף וניפוח מספר המתגייסים החרדים במשך שנים ובכך ימנעו את המשך העדויות הקשות אשר עלולות לפגוע קשות באמון הציבור בצבא.

לדאבוני, לאחר הפיצוץ של כרמלה מנשה בתקשורת על זיופים וניפוח מספרי גיוס החרדים במאות אחוזים בשנים האחרונות, הוזמנו ראש אכ״א אלוף מוטי אלמוז יחד עם תא״ל אמיר ודמני ראש חטיבת התיכנון כ״א באכ״א לדיון בועדת חוץ ובטחון , אלוף מוטי אלמוז טען בועדה, אני מצטט את דבריו:
״זו יכולה להיות טעות מקצועית או חוסר תשומת לב". מוטי אלמוז הכחיש את הטענות לזיוף נתונים.

אלוף מוטי אלמוז לא עדכן את חברי ועדת חוץ ובטחון, שעוד בטרם הגעתו לועדת חוץ ובטחון, הוא ישב עם מפקד מנהלת החרדים סא״ל תלם חזן אשר עדכן את האלוף מוטי אלמוז על זיופים וניפוח מתגייסי החרדים בשנים האחרונות, ונתן לידיו הקלטה של קצין ששירת מספר שנים במדור החרדים והודה שהוא וחלק מחבריו זייפו וניפחו את מספרי החרדים שהתגייסו לצה״ל, בהכניסם לרשימות גם חילוניים, ציוניים לאומים שבמילא מתגיסים לצבא וכאלה שאין להם שום קשר עם חרדות ואינם עומדים בשום קריטוריון.

היו גם ברשימות מספר בנות, מתים ונוצרים. ההקלטה נמסרה לידיו של האלוף מוטי אלמוז ע״י סא״ל תלם חזן, וכאמור האלוף מוטי אלמוז לא עדכן את חברי הועדה שחומר זה נמצא בידיו המוכיח בדיוק את ההפך ממה שהציגו ראש אכ״א ותא״ל אמיר ודמני בפני חברי ועדת חוץ ובטחון. אלוף מוטי אלמוז גם טען בפני חברי ועדת חוץ ובטחון, שעד שנת 2016 הדיווחים של הצבא על כמות המתגייסים החרדים היו מדויקים ללא רבב.

מה שראש אכ״א לא עדכן את חברי ועדת חוץ ובטחון, שבהקלטה שקיבל מסא״ל תלם חזן נאמר במפורש ע״י אותו קצין שהודה בזיוף, שמספרי גיוס החרדים זויפו ונופחו גם בשנים שקדמו לשנת 2016 (2012-2015), כאשר רוח המפקדים הבכירים באכ״א הביאה אותם לכך. מכאן עולה באופן חד משמעי שהאלוף מוטי אלמוז הטעה(וזאת בהמעטה) את חברי ועדת חוץ ובטחון כאשר לא הציג בפניהם החומר החמור אשר הגיע לידיו, והתעלם מקיומו.

מארגון "תורת לחימה", נמסר: ״הדברים של האלוף במילואים בריק אודות זיופים בשנים שקדמו ל-2016 (2012-2015), מדברים בעד עצמם ומוכיחים כאלף עדים כי דרישתנו מיועמ"ש הכנסת לפסול את גב' ברביבאי (כחול לבן) מדיוני ועדת החוץ והבטחון ולהעביר אותה מהצד המבקר לצד המבוקר – מוצדקת ונכונה. הרמטכ"ל אביב כוכבי הדגיש שהנושא חשוב לו מאד. הדבר משפיע על כלל החברה, מכתים ציבורים שלמים ומפיל ממשלות. יתכן מאוד וגורמי כוח אדם יחד עם דובר צה"ל חשים מעין 'שכרון כח' והם מטמיעים תפיסות אישיות בדרך הזו. אנו יודעים גם על רווחים נלווים. המטרה שלנו היא לטפל בבעיה כה חריפה בטיפול עומק, מבלי שקצינים בדימוס יחפו על חבריהם שבתוך המערכת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com