מפקד חיל האוויר הורה על הקמת צוות תחקיר מומחים לבדיקת אירוע הצפת בסיס חצור - 0404
מפקד חיל האוויר הורה על הקמת צוות תחקיר מומחים לבדיקת אירוע הצפת בסיס חצור דובר צה"ל

מפקד חיל האוויר הורה על הקמת צוות תחקיר מומחים לבדיקת אירוע הצפת בסיס חצור

מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, קיים היום (שלישי) תחקיר ראשוני לאירוע ההצפות בבסיס חצור בנוכחות פורום הפיקוד הבכיר של החיל ואמר כי מדובר באירוע שאינו עומד בקנה אחד עם המצופה מהחיל ולכן יש חשיבות לתחקר, להפיק לקחים וליישמם על מנת למנוע הישנות אירוע דומה בעתיד.

מפקד חיל-האוויר הורה על הקמת צוות תחקיר מומחים בראשות סגן-אלוף ת' לבדיקת הסיבות לירידת בסיס חצור מכוננות מבצעית, בעקבות ההצפות ביום חמישי האחרון והנזק הכבד שנגרם למטוסי חיל האוויר שהוצפו. בצה"ל מדגישים כי חיל-האוויר המשיך להחזיק את הכוננות המבצעית בכל שאר בסיסי החיל.

אתמול (שני), חזר בסיס חצור לפעילות מבצעית ואימונים ובימים הקרובים יחזרו לשמישות גם הדת״קים והמטוסים שניזוקו בהצפות. מפקד חיל-האוויר ציין כי לצד ההערכות הרחבה להתמודדות עם מזג האוויר הקשה בכלל הבסיסים, טעינו בכך שלא פינינו את המטוסים מהדת"קים שבסכנת הצפה בבסיס חצור. עם זאת, מפקד חיל-האוויר הביע הערכה למפקדים, הטכנאים ואנשי מערך הבינוי בתפעול האירוע בשטח, על נחישותם והפעולות שביצעו לאורך שלושה ימים על מנת להחזיר את הבסיס לטיסות.

מפקד חיל-האוויר הדגיש כי כעת קיימת חשיבות רבה לביצוע תחקיר נוקב הכולל בדיקת המקרה הנוכחי, מידת יישום לקחי אירועי העבר וטיוב הממשקים בין חיל-האוויר לרשויות האזרחיות. עוד הדגיש כי חיל-האוויר ימשיך לשמר את כוננות ומבצעיות הכוחות למול הזירות והאתגרים השונים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com