חיילות חילוניות נגד הרבצ"ר: "מפחד מהשמאל. מונע מאיתנו שיעורי יהדות" - 0404
חיילות חילוניות נגד הרבצ הרבנות הצבאית

חיילות חילוניות נגד הרבצ"ר: "מפחד מהשמאל. מונע מאיתנו שיעורי יהדות"

חיילות ששמעו שיעורי תורה מרבנית בחמ"ל תצפית בדרום מתקוממות נגד ההתקפלות של הרבצ"ר הרב קרים, וחשות נפגעות.

רבנית מהדרום העבירה שיעורי רוח ומוטיבציה במשך שש שנים לתצפיתניות, לאור בקשת מפקדים לחיזוק המוטיבציה לחיילות שנמצאות בעבודה שוחקת ומתישה. קצין מילואים, שמשתייך לארגון שמאל קיצוני וראה בעין עקומה את הפרויקט, החליט ללא פניה מערכתית לגורמים המוסמכים וללא כל התייעצות עם החיילות לפנות לאתר 'ווינט' כדי לעצור את שיעור התורה והמוטיבציה בטענה ל"הדתה". בעקבות הכתבה התקפל הרב הצבאי הראשי הרב אייל קרים, ומבלי לדבר עם החיילות הורה לרבנית לצאת מהחמ"ל ולהפסיק את שיעורי התורה בתוכו.

נ. אחת החיילות מסרה לחדשות 0404: "ההתנהלות של הרבנות הצבאית פוגעת בנו קשות ופוגעת ברבנית הנהדרת שנטפלים אליה. אנחנו מתות על השיעורים שלה ועכשיו בגלל קמפיין מטופש של קצין שחצן אנחנו נפגעות ונשארות בלי השיעורים המעולים. מגיע לנו רוח."

החיילת העבירה לידי חדשות 0404 פניות רבות ותגובות של חיילות לרבנית המסורה:

החיילת ר. כתבה: "היי הרבנית, קראתי את הכתבה שפרסמו ורק רציתי להגיד לך שאת מדהימה!!!!! הבנות ואני אוהבות אותך מלא ואף פעם לא הרגשנו סוג של כפייה דתית או משהו ממה שהכתבה מציינת כי את כל כך לבבית שהרגשתי שאת יותר כמו חברה טובה או אמא שאנחנו צריכות בסגירות הארוכות שלנו. אנחנו אוהבות אותך המוןןןןן ומחזקות!"

החיילת ג. כתבה: "היי הרבנית מה שלומך? יצא לנו לדבר בפעם הקודמת שהגעת לחמ"ל שלנו (אני החדשה) מאוד חשוב לי לכתוב לך שהכתבה שיצאה לא מבטאת את הדעה של אף אחת מהבנות כלפייך, הביקורים שלך תמיד משמחים את כולן ועושים רק טוב לאווירה של החמ"ל וגם לי אישית, וממש חשוב שתדעי זאת!"

חיילת נוספת כתבה: "היי, אני תצפיתנית ורק רציתי להגיד לאחר הכתבה שפורסמה, שכל הבנות הן לטובתך ומה שאת עושה בשבילנו הוא חשוב לנו, לא רק לבנות הדתיות אלא גם לחילוניות שלא פחות מתגעגעות לבית בזמן החגים. הסיטואציה הזאת מיותרת, אבל גם היא תעבור וכולנו מחזקות אותך!"

החיילת ד. כתבה לרבנית: היי הרבנית, עכשיו נתקלתי בכתבה המרגיזה והמוציאה מפרופורציות של המילואימניק הממורמר.
חייבת לשתף באופן אישי שהכתבה הרגיזה אותי כיוון שאני יודעת כמה היוזמה שלך מבורכת. אשמח מאוד אם תתעלמי מכל העוול שנכתב שם ושנעשה לך שלא במכוון. את אישה מדהימה שהפכה לי את המשמרות ליותר נעימות ומעניינות ולמדתי ממך עולם ומלואו. לאו דווקא לגבי הדת, יותר על ערכים ומוסרי השכל. תמשיכי לעשות את שליחותך בנועם ובאהבת חינם! מחזקת ואוהבת המון!"

אחת המפקדות כתבה: "בתור אחת מהסגל הפיקודי של החמ"ל, הפעילות עם הרבנית היתה מדהימה לבנות.
הן מאוד מאוד אהבו אותה, הן חיכו לזמנים האלה.
תמיד היא היתה באה ומעבירה להם תכנים מעניינים, אם זה חגים או פ"ש או נושאים אחרים.
אף פעם לא עלו מולי התנגדויות של בנות שהן לא מעוניינות לשמוע או להיות נוכחות.
ראינו כמה אכפת לה מהבנות.
הפעילות שלה באמת מדהימה ונותנת הפוגה לבנות מכל השגרה של החמ"ל ושל הלוח זמנים הצפוף של המשמרות ושעות השינה וכו'…
אני מאוד שמחה בשביל הבנות שנהנות וזוכות עד היום לפעילות המדהימה."

רכז השטח של "צו 1" עידן לוי, שקיבל את הפניות הרבות, מסר ל-0404: "חיילים וחיילות נפגעים בכל יום מקמפיינים של כפיה חילונית והם נותרים ללא מענה דתי בצבא. פשוט אין מילים לתאר. רבנית שמוסרת את הנפש כל שבוע בדרום הרחוק, וחיילות שצמאות לתורה ויהדות שוות הרבה פחות כנראה בעיני מאן דהוא מאשר לחץ משמאל של גופים קיקיוניים של הקרן החדשה. אנו קוראים לרמטכ"ל אביב כוכבי להקשיב לחיילות ולהעניש את הקצין שפגע בהן. הוא לא ראוי להיות קצין בצה"ל אפילו לא דקה אחת נוספת."

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com