בליכוד תקפו את עו"ד אייל יינון: "ניגוד עניינים חמור. מתברר שהתהליך פסול ומזוהם". מנדלבליט: "עדותו לא מהותית" - 0404
בליכוד תקפו את עו

בליכוד תקפו את עו"ד אייל יינון: "ניגוד עניינים חמור. מתברר שהתהליך פסול ומזוהם". מנדלבליט: "עדותו לא מהותית"

ברקע ניגוד העניינים החמור שנחשף, במפלגת הליכוד תקפו הערב (חמישי) את היועץ המשפטי של הכנסת עו"ד אייל ינון. כזכור, כפי שנחשף בחדשות 0404, בהסכם ניגוד העניינים עליו חתמה בת זוגו של ינון צוין במפורש שאסור לו לעסוק בנושאים שבטיפולה ובהם תיקי ראש הממשלה. כעת, מתברר כי ינון הוא אחד מעדי התביעה בתיקי רה"מ נתניהו. 

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט פרסם הודעה בנושא ואמר כי עדותו של יינון אינה מהותית לתיקי ראש הממשלה.

הליכוד: "אחרי שהתברר שבת זוגו של אייל ינון הייתה ממגישי כתבי האישום נגד רה"מ, עכשיו מתברר שיועמ"ש הכנסת הוא עד תביעה בתיקי נתניהו. אייל ינון ובת זוגו נמצאים בניגוד עניינים חמור שמחייב אותם לפסול עצמם מיידית מטיפול בענייני ראש הממשלה נתניהו.

אנו דורשים תשובות מיידיות:

מאייל ינון – מדוע לא פסלת את עצמך מטיפול בבקשת החסינות בהיותך עד תביעה נגד רה״מ ולאור העובדה שבת זוגך תובעת בכירה בתיקי נתניהו? מעמית מררי – מדוע לא פסלת את עצמך מטיפול בתיקי נתניהו לאור העובדה שבן זוגך הוא עד מטעם התביעה?

האם אתם באמת מצפים מהציבור להאמין שמעולם לא דיברתם על תיקי נתניהו כפי שהצהיר היועמ"ש לכנסת? הולך ומתברר שכל התהליך בכנסת פסול ומזוהם כחלק מהקמפיין של מפלגת כחול-לבן "רק לא ביבי". הליכוד מצפה לתשובתכם מיידית".

היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט הגיב: "בהמשך לפניות בנושא נבקש להבהיר כי שמו של היועץ המשפטי של כנסת ישראל, עו"ד איל ינון, נכלל ברשימת עדי התביעה בכתב האישום בעניינו של ראש הממשלה לנוכח העובדה שבתיק החקירה קיים מזכר תרשומת אודות שיחה שהתקיימה אתו בנוגע לסדרי עבודת הכנסת בשגרה.

מובן כי אין מדובר בעדות מהותית לתיקים, וממילא לא היה בדבר כדי למנוע בדרך כלשהי את מעורבותה של עו״ד עמית מררי מטיפול בנושא".

מדוברות הכנסת נמסר בתגובה: "היועץ המשפטי לכנסת מעולם לא נתן עדות בתיקי ראש הממשלה ומעולם לא העיד נגד ראש הממשלה באף לא אחד מהתיקים והפרשות בהם נחקר. שמו של היועמ"ש לכנסת הוכנס לרשימת העדים בעקבות שיחת רקע לא פורמלית שהתקיימה בכנסת לבקשת המשטרה – בה נתבקש היועץ המשפטי לכנסת לסקור ולהסביר את הליכי החקיקה בכנסת ואת היחס בין הכנסת לוועדת השרים לענייני חקיקה. מדובר אפוא בסקירה כללית שאינה נוגעת לאירוע כזה או אחר.

אין בעובדה שאדם נמנה על רשימת עדי התביעה כדי ללמד בהכרח על כך שהוא מעיד נגד ראש הממשלה. הראיה לכך היא שעל רשימת עדי התביעה נמנה גם סנגורו של ראש הממשלה, עו"ד עמית חדד. האם בשל כך הוא פסול או נגוע בניגוד עניינים כלשהו? היועץ המשפטי לכנסת שב ומדגיש, כפי שכבר הודיע, כי אין לו כל כוונה לטפל בבקשת החסינות של ראש הממשלה, אם וכאשר תגיע לדיון בכנסת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]