חה"כ ניר ברקת: יעד של 2 מיליון נפש שיגורו ביו"ש - 0404
חה

חה"כ ניר ברקת: יעד של 2 מיליון נפש שיגורו ביו"ש

בנאומו של חה"כ ניר ברקת היום (רביעי) בכנס הצהרת פומפיאו של פורום קהלת ופורום שילה, קרא להציב יעד של 2 מיליון נפש שיגורו ביו"ש.

ברקת עמד על כך שההצהרה מכירה בזכות ההיסטורית והחוקית של היהודים לחיות בישראל, ושהיא מייצרת הזדמנות אדירה למדינת וממשלת ישראל בראשות נתניהו והליכוד.

לכן לפיו יש להניח שהצהרת פומפיאו היא חלק בלתי נפרד מתכנית המאה, המתבססת גם על תכנית קושנר שהוצגה בכנס הכלכלי שהתקיים בבחריין. תכנית הכוללת השקעות משמעותיות בפיתוח כלכלי באזורי A ו-B למען הפלסטינים. כעת, גרס ברקת "יהיה אפשרי להניע ולפתח את ההתיישבות ביו"ש בצורה דרמטית".

ברקת ציין גם את תכנית הפיתוח של מדינת ישראל ביו"ש על פי חזונו, מתוך הסתכלות 50 שנים קדימה: "ממשלת ישראל צריכה להציב יעד תכנוני למגורים לשני מיליון נפש בשטחי C, דבר המחייב ראייה מטרופולינית רחבה, היערכות ופיתוח תשתיות.

התשתיות בראש ובראשונה ישרתו את האוכלוסייה הישראלית, אבל בהחלט ניתן גם לתת מענה לצרכים של האוכלוסייה הפלסטינית". על התוכנית המדוברת עובד ברקת יחד עם פורום קהלת, פורום שילה, ועם פרופ' פורטר מאוניברסיטת הרווארד.

הודיה לנשיא טראמפ ולממשל האמריקאי על התמיכה הבלתי מסויגת במדינת ישראל ובריבונותה לא איחרה לבוא בסופו של הנאום, כמו גם הוכרת תודה לראש הממשלה לבנימין נתניהו על היכרותו ויחסיו על הממשל האמריקאי. לפיכך הביע ברקת תקווה להמשך כהונת נתניהו כראש ממשלה גם לאחר הבחירות הקרובות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]