לקראת הסערה: השר ארדן הנחה לאייש את כל מוקדי החירום הטלפוניים עד ליום שישי - 0404
לקראת הסערה: השר ארדן הנחה לאייש את כל מוקדי החירום הטלפוניים עד ליום שישי שלמה מור, 0404

לקראת הסערה: השר ארדן הנחה לאייש את כל מוקדי החירום הטלפוניים עד ליום שישי

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיים הערב (שלישי) הערכת מצב עם כוחות החירום וההצלה, לבחינת מוכנות והיערכות הכוחות לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי להתרחש החל מהלילה.

בהערכה השתתפו מ״מ מפכ״ל המשטרה, נציב כבאות והצלה, מ״מ נציב בתי הסוהר ופיקוד המשטרה, כב״ה, מד״א, פיקוד העורף ונציגי המל״ל והשלטון המקומי.

ארדן הדגיש כי המשימה המרכזית היא מניעת אובדן חיי אדם והנחה לחדד את אחריות הרשויות המקומיות בווידוא מוכנות התשתיות החיוניות בהתאם לפוטנציאל הפגיעה (ניקוזים, ביוב וכו׳).

השר הנחה לאייש את כל מוקדי החירום הטלפוניים, למפות את הכבישים וצירי התנועה שיש סכנה להצפתם, לקיים רשת עדכונים בין מרכז החיזוי של המכון המטאורולוגי לכוחות המשטרה וכיבוי האש, לתגבר את צוותי הצוללנים של כבאות והצלה לישראל ולהקצות מסוקי משטרה בלאזורים בהם נדרש חילוץ.

כמו כן, הדגיש ארדן בדבריו כי יש להציג לצה״ל ולפיקוד העורף את הצורך הצפוי בסיוע בכלים הנדסיים, סירות גומי וחיילי פיקוד העורף ולהעמידם בכוננות להקפצה מיידית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com