לאחר שסרב להכיר בסמכות בית המשפט, האנרכיסט יונתן פולק יישאר במעצר - 0404
צילום: ארגון עד כאן

לאחר שסרב להכיר בסמכות בית המשפט, האנרכיסט יונתן פולק יישאר במעצר

יונתן פולק, שנעצר אמש (שני) בעקבות אי הגעתו לדיונים המתקיימים בעניינו בקובלנה הפלילית שהגיש נגדו ארגון עד כאן בשנת 2018, הובא היום לדיון בבית משפט השלום בירושלים. פולק המשיך וסרב להכיר בסמכותו של בימ"ש וסרב להשתחרר בתנאים ולשלם את הסכום הנדרש לשחרורו, ויישאר במעצר. השופט אלעזר ביאלין קבע דיון נוסף בנושא בעוד 48 שעות.

כזכור, אתמול פרסם פולק מאמר בעיתון "הארץ" בו טען כי הוא מסרב לשתף פעולה עם בתי המשפט בישראל וזאת בשל אופיו של המשטר בישראל. בסיום המאמר קרא האנרכיסט להצטרף למאבק הערבי ולהפר את החוק תוך שהוא מסית לאלימות, "עלינו לחצות את הקווים ולהפר את החוק, עלינו להצטרף אל ילדי האבנים ובקבוקי התבערה. עלינו לצעוד בעקבותיהם", כתב.

גלעד אך, מנכ"ל ארגון עד כאן: "מזה כ-15 שנים ארגון אנרכיסטיים נגד הגדר בראשותו של יונתן פולק מוביל תקיפות והתפרעויות אלימות של ערבים כנגד חיילי צה"ל וזוכה לחסינות בטענה של חופש הביטוי למרות הפציעות הרבות שנגרמות לחיילים. אתמול תוקן עוול ארוך שנים בכך שמנהיג האנרכיסטים יונתן פולק נעצר בעקבות קובלנה פלילית שהגישו חיילים שהותקפו ונפצעו יחד עם ארגון "עד כאן". אנו מקווים שמכאן ולהבא רשויות האכיפה יתנו את הגיבוי המשפטי המגיע לחיילי צה"ל אשר עומדים בחזית למען כולנו וימנעו מהאנרכיסטים את המשך התוקפנות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com