הבלוף נחשף: כך הציבו בצה"ל ספסל המסייע לחיילות לעבור את בוחן הקיר. קצין: "חתיכת הזייה" - 0404
הבלוף נחשף: כך הציבו בצה”ל ספסל המסייע לחיילות לעבור את בוחן הקיר. קצין: “חתיכת הזייה”

הבלוף נחשף: כך הציבו בצה”ל ספסל המסייע לחיילות לעבור את בוחן הקיר. קצין: “חתיכת הזייה”

למרות שבצה”ל הצהירו לאחרונה שהוסרו הספסלים שהוצבו בעבר בבחני מסלול של הגדודים המעורבים לפני קיר הטיפוס כדי לאפשר לחיילות לעבור אותו, מתברר כעת כי צה”ל ממשיך להשתמש בהטעייה המכוונת, וזאת כדי להציג נתוני ביצוע שיוויוניים באימונים בין חיילים לחיילות.

הבוקר, במהלך בוחן מסלול של קורס מסכם סמ”בים בביסלמ”ח (בית הספר למקצועות חיל הרגלים), החיילות בקורס השתמשו בספסל כדי לעבור את הבוחן ואילו החיילים טיפסו כרגיל על הקיר. בסיום, נרשם כאילו גם החיילים וגם החיילות ביצעו בהצלחה את בוחן הקיר אך לא צויין כי החיילות אינן יכולות לטפס על הקיר ללא עזרת הספסל. 

קצין בצה”ל לחדשות 0404: “זו חתיכת הזייה. לא ייתכן שהתוצאות המתקבלות בבחנים לחיילים וחיילות יהיו זהות בזמן שהבוחן עצמו לא היה זהה. הגיע הזמן להפסיק “לקמבן” את הצבא כדי לכופף אותו לטובת ארגוני שמאל ובג”ץ. אסור לנו לפגוע במבצעיות כי בסופו של דבר זה יעלה לנו בחיים”. 

עידן לוי, רכז השטח של צו 1: “כלוחם שריון, נדרשתי לעבור את קיר הטיפוס בכל בוחן מסלול. בלי פשרות ובלי בכאילו. פשוט בושה איך שצה”ל מנמיך את הרף בשביל אג’נדה של פגיעה בביטחון, במקום לעודד גיוס גברים לוחמים בעלי פרופיל שמסוגלים, כן גם דתיים וחרדים שהיום מרגישים שצה”ל לא רוצה אותם. הרמטכ”ל אביב כוכבי, לתשומת לבך”.

מדובר צה”ל נמסר: “מדובר בהתאמה המעוגנת בהוראות המקצועיות של מערך הכושר הקרבי, הנובעת מן ההבדלים הפיזיולוגיים בין נשים לגברים, אשר אינה גורעת מן הכשירות המבצעית הנדרשת מן הלוחמים והלוחמות”.

גורם צבאי הוסיף: “המטרה בהתאמה זו היא לאפשר את אותו היחס בין גובה הקיר לגובה הלוחם/הלוחמת”.

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com