העליון דחה הערעור ואוסר על פרסום הקלטות מנדלבליט ואשכנזי. בועז גולן: ״זה ממש לא סוף פסוק״ - 0404
העליון דחה הערעור ואוסר על פרסום הקלטות מנדלבליט ואשכנזי. בועז גולן: ״זה ממש לא סוף פסוק״

העליון דחה הערעור ואוסר על פרסום הקלטות מנדלבליט ואשכנזי. בועז גולן: ״זה ממש לא סוף פסוק״

שופטי בית המשפט העליון דחו את הערעור על דחיית הבקשה להסיר את צו איסור הפרסום מהקלטות גבי אשכנזי ואביחי מנדלבליט בפרשת הרפז.

בין השאר קבעו השופטים, בקביעה תמוהה, כי הפרשה כבר נדונה בציבור ואין כל עניין לציבור בעת הזאת. השופטים סולדברג, מינן ושטיין ציינו כי, ״פרסום ההקלטות בתקשורת, יחרוג מהמטרות שלשמן נאספו ונתפסו. הדלפת תמלילי השיחות לגורמי תקשורת, כך נטען, אינה מקימה לציבור זכות לדעת את תוכנן״.

עוד צוין כי, ״לאחר שעיינתי בתמלילי השיחות הנדונות באתי לכלל מסקנה כי פרסומן יביא לפגיעה חמורה בפרטיותו של אשכנזי ובפרטיותם של המשוחחים הנוספים… יש בהן פרטי רכילות על צדדים שלישיים… פרסום השיחות יביא לפגיעה חמורה בפרטיות, אשר יש בה כדי להצדיק את הותרת צו איסור הפרסום על כנו״.

עוד צוין כי, ״… העניין הציבורי הגלום ב-12 השיחות המבוקשות אינו עונה על הגדרה זו ואינו מצדיק את פרסום השיחות… התועלת השולית שתצמח מפרסום השיחות המבוקשות היא זניחה ביחס למידע הרב שכבר פורסם ואינה מצדיקה את הפגיעה בפרטיות שבצמצומו של צו איסור הפרסום… פרשת הרפז חשובה, זכות הציבור לדעתה מומשה, ענייננו כאן, בשוליה״.

בועז גולן, מייסד חדשות 0404, אשר מחזיק בחומרי חקירת הרפז: ״תוצאת הערעור היתה צפויה ומרגע תחילת ההליך שהחלה תכנית ״המקור״, היה ברור לי לאן פני הדברים. יש עוד דברים בעניין זה מאחורי הקלעים, אך לא אוסיף בשלב זה. החלטת העליון איננה סוף פסוק ואני אומר את הדברים בביטחון מלא ומתוך ידיעה על המהלכים שאני מבצע בימים אלה. הציבור ייחשף בסופו של דבר לחלקו של מנדלבליט בפרשת הרפז, לשיבוש החקירה, להדלפות ולהפרת האמונים מצידו. הציבור בישראל חייב לקבל הסבר ברור כיצד מונה מנדלבליט לתפקידו, כל זאת ללא שחברי וועדת האיתור שבחרו בו, הכירו את החומרים וההקלטות. כשאני אומר שבסופו של דבר הציבור ייחשף לפרשה – אני לא מתכוון למועד רחוק, אלא למועד קרוב. מיותר לציין שהכל יבוצע על פי החוק״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com