הצלחה כבירה: נחתם הסכם הנחת צינור הגז בין ישראל, יוון וקפריסין - 0404
הצלחה כבירה: נחתם הסכם הנחת צינור הגז בין ישראל, יוון וקפריסין חיים צח, לע"מ

הצלחה כבירה: נחתם הסכם הנחת צינור הגז בין ישראל, יוון וקפריסין

במהלך ביקורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באתונה שביוון, התקיים מפגש פסגה בפעם השביעית בין מנהיגי ישראל-יוון-קפריסין, במהלכו נחתם הסכם צינור הגז "East-Med".

מדובר בהצלחה כבירה של ראש הממשלה נתניהו שנפגש קודם לכן עם ראש ממשלת יוון קיריאקוס מיצוטקיס, במשרדו באתונה.

דרך צינור הגז, תיצא ישראל גז לקפריסין ומשם ליוון ומדינות נוספות באירופה.

נתניהו: "זהו יום היסטורי לישראל, משום שישראל הופכת במהירות למעצמה אנרגטית, למדינה שמייצאת אנרגיה.

אנחנו פתחנו לפני ימים אחדים את שדה הגז ב"לוויתן". זה מביא לנו תפוקות כבירות, אבל עם הייצוא שמתאפשר דרך הצינור הזה, אנחנו נוכל לתת הכנסות של מאות מיליארדי שקלים לאזרחי ישראל – לרווחה, לבריאות, לצעירים ולקשישים – לכולם. זאת התפתחות יוצאת מן הכלל.

אני גם מציין את העובדה שאנחנו חתמנו הסכמי אספקה עם שכנינו הערבים. זה מחזק את השלום, זה מחזק את הכלכלה, זה מחזק את העתיד.

זהו גם יום היסטורי, משום שיש כאן שיתוף פעולה שהולך ומתבסס בין יוון, קפריסין וישראל. ממש ברית במזרח הים התיכון, שהיא גם כלכלית, היא גם מדינית והיא גם מוסיפה לביטחון וליציבות של האזור. לא נגד אף אחד, אבל למען הערכים ולטובתם של אזרחי המדינות שלנו.

אנחנו קוראים לכל מדינה נוספת שרוצה להצטרף לזה. איטליה קודם תצטרף, אבל גם מצרים, וכל מדינה אחרת שמעוניינת להצטרף לזה. זה יחזק מאוד את הברית.

זהו שינוי גדול מאוד. ישראל הייתה תמיד מדינת קצה, מדינה שבעצם לא היו לה חיבורים, תרתי משמע. עכשיו, יש לנו בנוסף ליחסי החוץ שלנו, שהם פורחים מעבר לכל דמיון, מעבר לכל מה שהגענו, גם ברית ספציפית למען המטרות החשובות האלה במזרח הים התיכון".

לפני כן, קיים ראש הממשלה פגישות בילטרליות עם ראש ממשלת יוון ועם נשיא קפריסין".

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com