רה"מ על הקלטות מנדלבליט: "צריך להסיר את צא"פ בחקירות של מי שהכין את כתבי האישום - כדי שהציבור יידע את המניעים מאחורי תפירת התיקים" - 0404
רה

רה"מ על הקלטות מנדלבליט: "צריך להסיר את צא"פ בחקירות של מי שהכין את כתבי האישום – כדי שהציבור יידע את המניעים מאחורי תפירת התיקים"

בנאומו בנושא החסינות, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו גם להקלטות היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט והרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי בפרשת הרפז. 

רה"מ התייחס להקלטות, אשר הנושא שלהן עלה בחודש האחרון מאז חשף בועז גולן מחדשות 0404 כי החומרים נמצאים בידיו ומעלים שאלות קשות באשר למינויו ומניעיו של היועמ"ש אביחי מנדלבליט.

בדבריו אמר רה"מ נתניהו: "לצערי, זה מה שקורה במקרה שלי: תפירת תיקים, אכיפה בררנית, סחיטה באיומים של עדי מדינה, הדחת עדים, מבול של הדלפות פליליות ומגמתיות ושטיפת מוח ערב ערב כדי להסית נגדי ולעשות משפט שדה בעצם על ידי הטיית דעת הציבור. וממש מגעיל, האשמה חדשה שלא הייתה קיימת בתולדות האנושות, אני מואשם בקבלת סיקור חיובי. אתם שומעים? אני? אל תצחק שם, אבל זה מצחיק. זה לא מצחיק, זה עצוב. אני בנימין נתניהו מואשם בקבלת סיקור חיובי.

באופן מדהים, חלק גדול מהעבירות הללו שבוצעו במקרה שלי, גם במקרים אחרים, חלק גדול מזה מוחזק במחשכים רחוק מעיני הציבור תחת צווי איסור פרסום ותחת החלטות היועמ"ש, אבל מעניין שהדלפות מגמתיות ופליליות כאלה זוכות לזרקורים של אור. צריך להסיר את צווי איסור הפרסום בכל החקירות שנוגעות בכל מי שחקר והכין את כתבי האישום נגדי, כדי שאור השמש יחטא, כדי שהציבור ידע את כל האמת ואת כל המניעים הנסתרים שעומדים מאחורי תפירת התיקים נגדי". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com