פרובוקציה משטרתית מסוכנת בבת עין: שוטרים מחופשים לערבים סמוך לגן ילדים - 0404
פרובוקציה משטרתית מסוכנת בבת עין: שוטרים מחופשים לערבים סמוך לגן ילדים ארגון חוננו

פרובוקציה משטרתית מסוכנת בבת עין: שוטרים מחופשים לערבים סמוך לגן ילדים

שני שוטרים המחופשים לטכנאים ערבים הגיעו היום (שלישי) ליישוב בת עין שבגוש עציון. הטכנאים המתחזים הסתובבו באזור גני הילדים במרכז היישוב כאשר הם מחכים לתגובות מצד התושבים ביישוב.

נוכחות ה"טכנאים" עוררה את חשדם של שני נערים שעברו במקום, השניים נגשו אליהם וניסו להבין לפשר מעשיהם. הערבים המתחזים לא ענו תשובות ברורות והגבירו את חששם של הנערים. בשלב מסויים החלו דחיפות בין אחד מהנערים ל"טכנאים", הנער הנוסף שראה כי תוקפים את חברו נחלץ להגן עליו באמצעות גז פלפל.

השוטרים המחופשים זינקו על הנערים יחד עם שוטרים נוספים שהסתתרו בקרבת מקום. זוג הנערים, שניהם קטינים, נעצרו ונלקחו לחקירה במשטרת מחוז ש"י.

יש לציין כי בת עין הינו מבין היישובים היחידים ביו"ש אשר תושביו דוגלים בעבודה עברית וערבים אינם מורשים להיכנס למקום. כמו כן, לאורך 30 שנות היישוב הרשויות השונות מכבדות את רצון התושבים ולמקום נשלחים אנשי מקצוע ותחזוקה יהודים בלבד.

תושבים בבת עין מציינים כי אך בדרך נס לא חלף במקום תושב חמוש כי אם זה היה מבחין בנערים מותקפים על ידי אדם הנחזה לערבי – הרי שהאירוע יכול היה להסתיים אחרת.

עו"ד משה פולסקי המייצג את הנערים מטעם ארגון חוננו: "לצערנו הרב שוב משטרת ישראל מחוללת פרובוקציה. שוטרים מחופשים לטכנאים ערבים נכנסו ליישוב בת עין וכידוע לכולם מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר במקום ישנם גני ילדים וילדים המסתובבים ללא אבטחה. הנוכחות החריגה של מי שנראה כטכנאי, אך לדברי מרשיי נראה היה כי אין להם שום מושג בעבודתם, עוררה חשד אצל נערים במקום כי מדובר באירוע ביטחוני, הם ביקשו לברר, הם נגשו להבין במה מדובר והללו לא ענו שום תשובות ברורות והחשד רק גבר. משם העניין התפתח לדחיפות הדדיות כאשר נער נוסף שראה את חברו מותקף ביקש לסייע לו ולהדוף את התוקף.

לא ברור למה משטרת ישראל מחוללת פרובוקציות ויוצרת אירועים שלולא הכיפה האדומה המשטרתית כלל לא היו באים לעולם. בפרט כאשר מדובר בתקופה בטחונית לחוצה כאשר כל רגע יש חשש להסתננות של מחבל ליישוב. אבל משאבי משטרת ישראל במקום להתמקד במיגור הפשיעה מתמקדים ביצירת פרובוקציות".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "אין בכוונתו לפרט אודות פעילות מבצעית של כוחות המשטרה. החשודים נעצרו לאחר שתקפו את השוטרים באמצעות גז פלפל וגרמו לפציעתו של שוטר באורח קל". (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]