הסתיים הדיון בבג״ץ בעניין רה״מ: השופטים צפויים להחליט כי לא יתערבו בנושא בשלב הזה - 0404
הסתיים הדיון בבג״ץ בעניין רה״מ: השופטים צפויים להחליט כי לא יתערבו בנושא בשלב הזה

הסתיים הדיון בבג״ץ בעניין רה״מ: השופטים צפויים להחליט כי לא יתערבו בנושא בשלב הזה

בג"ץ דן הבוקר (שלישי) בדיונים בעתירה שהגישו 67 אנשי הייטק, אקדמיה וביטחון, המבקשים מבית המשפט לקבוע כי לא יהיה ניתן להטיל על רה"מ בנימין נתניהו, תחת שלושה כתבי אישום, את הרכבת הממשלה, במידה וינצח בבחירות שיערכו ב-2.3. בדיון השתתפו נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות, המשנה לנשיאה חנן מלצר והשופט עוזי פוגלמן.

בתום הדיון הודיעה הנשיאה כי החלטת בית המשפט בעתירה הנוכחית תתקבל בהמשך.

הנשיאה חיות רמזה כבר בתחילת הדיון לעותרים כי השאלה לא רלוונטית כעת: "למה לדון בשאלת הטלת הרכבת הממשלה על נתניהו עכשיו ולא לאחר הבחירות? לאחר מכן הכדור מתגלגל לנשיא המדינה והוא צריך להחליט לפי התייעצות ולפי הסיכויים להטיל את הרכבת הממשלה. אין הוראת חוק שמונעת מנתניהו להתמודד בבחירות כמועמד בראש מפלגה".  

כזכור, אמש התייחס נתניהו לדיון ואמר: "יש מי שמנסים לגרור את בית המשפט העליון לתוך המגרש הפוליטי כדי שיכפיש ויסכל משפטית את המועמדות שלי לראשות הממשלה. אני לא מעלה על דעתי שבית המשפט העליון של מדינת ישראל יפול לתוך המלכודת הזאת. בדמוקרטיה מי שמחליט מי ינהיג את העם זה רק העם ולא אף אחד אחר. כך תמיד היה וכך תמיד יהיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]