לאחר שקילל, צרח וקרא בשמות גנאי: ח"כ שטרית הגישה בקשה להרחקתו של אחמד טיבי מדיוני ועדת הכספים | צפו - 0404
צילום: ערוץ הכנסת

לאחר שקילל, צרח וקרא בשמות גנאי: ח"כ שטרית הגישה בקשה להרחקתו של אחמד טיבי מדיוני ועדת הכספים | צפו

היום (שני) בועדת הכספים של הכנסת, ח"כ אחמד טיבי, העניק למנכ"ל עמותת רגבים, מאיר דויטש, שלל כינויי חיבה כמו "חלאת המין האנושי", "טינופת" ו"זבל". חברת הכנסת קטי שיטרית מהליכוד דרשה ממנו לדבר באופן מכובד.

כמו כן, ח"כ שטרית דרשה מטיבי לדבר בעברית בועדת הכנסת ולא בערבית, שכן מדובר בדיון בכנסת ישראל. בתגובה לדבריה קרא לעברה ח"כ טיבי: "תסתמי את הפה שלך. את לא תגידי לי לא לדבר בערבית יא זבל'ה".

ח"כ קטי שטרית ענתה: "אני רוצה רק שתזכרו טוב-טוב שזה הפרטנרים של כחול לבן. אחמד טיבי הולך להיות שר עוד שלושה חודשים אם בני גנץ מנצח את הבחירות. בממשלת ישראל הולך לשבת שוביניסט שונא ישראל אשר בזמנו החופשי מבקר ומעודד טרוריסטים שרצחו יהודים. כמו שאתם רואים, הוא כבר מרגיש בעל הבית".

לאחר הוויכוח בועדה, חברת הכנסת שטרית הגישה בקשה ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, להרחקתו של טיבי מועדת כספים בשל "התנהגות פוגענית ומבזה". 

בבקשתה כתבה: "היום, במהלך דיון בועדת הכספים של הכנסת, קרא אחמד טיבי למנכ"ל תנועת רגבים מאיר דויטש "חלאת המין האנושי, טינופת, זבל" ועוד. ביקשתי מח"כ אחמד טיבי לאפשר לו לדבר, בעקבות כך הפנה אלי ח"כ אחמד טיבי צעקות בערבית. כאשר עניתי לו שיפנה אלי בשפה העברית, הוא קרא לעברי: "תסתמי הפה, מה את אומרת לי לא לדבר בערבית, יא זבל'ה". לאחר מכן התברר לי שגם צעקותיו בערבית אלי היו "תסתמי את הפה".

קריאה זו מבזה אותי אישית ואת כל חברי הכנסת. התנהגות זאת לא הולמת את משכן הכנסת. צעקות, כינויי גנאי וקללות לא צריכים להישמע כאן ולאיים על אף אחד מחברי הכנסת. בנוסף, ידוע שצעקות אלו מופנות בגלל מחלוקת אידיאולוגית נוקבת. לא ייתכן שחברי כנסת מהימין ירגישו מאוימים בעקבות התנהגות אלימה של ח"כ מהרשימה המשותפת. לצערי, ח"כ אחמד טיבי לא הוצא מדיון הוועדה, למרות חריפות המקרה.

בימים אלו לא פועלת ועדת האתיקה ואיני יכולה לפנות אליהם עקב הפרת כללי האתיקה הבוטה הזאת. לכן אני קוראת לך, להרחיק את ח"כ אחמד טיבי מדיוני ועדת הכספים עד מועד הבחירות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]