יריב לוין: ״התהליך שמנהלת מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך המתקיים באיראן״ - 0404
יריב לוין: ״התהליך שמנהלת מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך המתקיים באיראן״ שלמה מור

יריב לוין: ״התהליך שמנהלת מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך המתקיים באיראן״

לקראת הדיון בבג״ץ תוקף השר יריב לוין את המערכת המשפטית בישראל, הקובעת לעם ישראל מי יהיה מנהיגו.

לוין: ״באיזו מדינה שאתם מכירים יושבת קבוצה קטנה של אנשים, שמונו בשיטת חבר מביא חבר, ומחליטה במקום העם מי יהיו רשאים להיות מועמדים בבחירות? אני מכיר מדינה כזאת – איראן. שם יושבת מועצה של פנאטים איסלמיסטיים, והיא מסננת את המועמדים ומחליטה מי מהמועמדים יכול להתמודד בבחירות הדמוקרטיות כביכול.

התהליך אותו מנהלת עכשיו מערכת המשפט דומה באופן מבהיל להליך המתקיים באיראן. יושבים בבג״ץ שלושה אנשים שחושבים שהם אלוהי המוסר והם בעלי החכמה והידע מעל העם. הם לוקחים לעצמם את הסמכות שאין להם, כדי לקבוע מי יכול להתמודד ומי לא.

 אפילו עצם קיום הדיון בבג״ץ זו שערוריה שאין כדוגמתה. במדינה דמוקרטית העם קובע מי ינהיג ולא בית המשפט. את העתירה הזו השופטים היו צריכים לסלק על הסף. הם לא נמצאים מעלינו! הם לא נמצאים מעל העם! 

אולי השופטים הם אנשים נפלאים, אולי, אך שיקול דעתם לא יותר טוב משל אף אחד אחר. לכל שופט ולכל אזרח צריך להיות קול שווה בבחירות. זו הדמוקרטיה, כי אחרת זה ההיפך מדמוקרטיה. זה שלטון השופט״.

המאבק עכשיו הוא לא רק על מי ינצח בבחירות. המאבק הוא על עצם קיומה של הדמוקרטיה שלנו. אנחנו נאבק בלי מורא. ביחד נחזק את ראש הממשלה נתניהו. ביחד נשמור על ישראל דמוקרטית!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]