נתניהו: "חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה - חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה" - 0404
נתניהו:

נתניהו: "חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה – חסינות היא אבן יסוד בדמוקרטיה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשא הערב (ראשון) דברים כעת בכנס הליכוד בדן פנורמה בתל אביב. רה"מ תקף בדבריו את ראשי כחול לבן שמדברים על דמוקרטיה אך לא מבצעים פריימריז במפלגתם. בנוסף אמר ראש הממשלה כי יודיע בתוך יומיים על החלטתו בנושא החסינות. 

נתניהו: "גנץ ולפיד למה אתם לא עושים פריימריז? ממה אתם חוששים? הם מדברים בלי הפסקה על דמוקרטיה, אז תעשו דמוקרטיה אצלכם. לאורך השנים טסתי די הרבה אבל אני לא זוכר שראיתי פעם קוקפיט עם ארבעה טייסים. אני מדבר עם בני, הוא מדבר עם יאיר, שמדבר עם בוגי, שהולך לגבי. אחד מושך ימינה, אחד שמאלה, אחד למטה, אחד למעלה. נהיה לי כאב ראש.

לקחתי אדוויל. מקווה שלא יפתחו תיק 9000. בניגוד לקוקפיט ולמפלגות אווירה שסופן להתנדף, אצלנו יש דמוקרטיה אמיתית. הבוחרים ורק הבוחרים קובעים מי ינהיג. כך היה בפריימריז וכך יהיה גם בבחירות לכנסת. בדמוקרטיה רק העם מחליט. דמוקרטיה זה שלטון העם, דמוס קרטוס. רק העם מחליט מי ינהיג אותו ולא אף אחד אחר.

אני לא מעלה על דעתי שמישהו יתערב ויפגע פגיעה אנושה בדמוקרטיה. זה לא יקרה כי הרוב יחליט בבחירות חופשיות. אנחנו הולכים לבחירות ולקראתן זה הזמן שכולנו נתאחד סביב המשימה המרכזית. להביא ים של מנדטים לליכוד. 

אנחנו בשני במרץ ננצח בגדול, ננצח בענק. ולמה? כי מאות אלפי מצביעי ליכוד שנשארו בבית ולא הלכו להצביע בפעם האחרונה יבואו הפעם לקלפי. הם יבואו. אני יודע כי פגשתי אותם בשבועות האחרונים. יופי של אנשים, יופי של מדינה. אנשים חמים שאוהבים את המדינה ואת הארץ. כפרה עליהם. אין עליהם.

אני סומך על הליכודניקים שהפעם יצאו להצביע. אנחנו נהיה בשטח. זה תענוג. זה כיף ונעשה את זה. אף אחד לא מתאר לעצמו את ההיקפים. מה שראינו אצל מתפקדי הליכוד נראה אצל למעלה מ-2 מיליון איש. ולמה עוד ננצח? כי הבאנו הישגים אדירים למדינת ישראל. הבאנו את העשור הטוב ביותר בתולדות המדינה. התקשורת שמה צו איסור פרסום על ההישגים שלנו.

שואלים למה קיבלנו כאלה אחוזים עצומים בשדרות. התקשורת מנותקת. תראו מה קורה בשדרות, הכפלנו את האוכלוסיה שם. אין יכולת לספק את הביקוש למי שרוצה לגור בשדרות. הפכנו את ישראל למעצמת סייבר, מעצמה טכנולוגית, מעצמה של אכיפה בררנית.

אנחנו מונעים מאיראן להתבסס בסוריה כל הזמן, אנחנו נביא הסכמי שלום עם כמה וכמה מדינות ערב, נביא הכרה אמריקנית בריבונות ישראל על כל היישובים ביהודה ושומרון, נפחית מיסים ונעזור הרבה יותר לעסקים קטנים.

מה יש ללפיד וגנץ להציע? כלום, נאדה, אפס. הדבר היחיד שמאחד את שלוש המפלגות המוזרות האלה, הגוש ההוא, זה סיסמה אחת: רק לא ביבי. הם כל היום מבלבלים את המוח מול הטלפרומפטר – חסינות, חסינות. אני אודיע תוך יומיים על החלטתי, אבל דבר אחד ברור: חסינות היא לא נגד הדמוקרטיה אלא אבן יסוד בדמוקרטיה. בכל מקרה, יש חסינות אחת שאני מבקש כבר עכשיו- חסינות מפני תעמולת הסרק של גנץ לפיד וחבריהם. אין לי זמן לזה, אני עובד למענכם ולמען המדינה שלנו. זה לא יצליח להם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]