ראש מועצת שומרון נגד סתיו שפיר: "זורה חול בעיני הציבור - מרכזי החוסן ביו"ש העניים ביותר בארץ" - 0404
ראש מועצת שומרון נגד סתיו שפיר: גור דותן

ראש מועצת שומרון נגד סתיו שפיר: "זורה חול בעיני הציבור – מרכזי החוסן ביו"ש העניים ביותר בארץ"

לאחר שבסוף השבוע התבטאה ח"כ סתיו שפיר כנגד מרכזי החוסן ביהודה ושומרון המסייעים לנפגעי טרור, וטענה בתקשורת שהועברו 34 מליון ש"ח בוועדת הכספים עבור מרכזי החוסן ביו"ש בזמן שלמרכזי החוסן בעוטף עזה לא הועברו כספים, חושף ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן את השקר של שפיר, ואמר: "שוב סתיו שפיר משקרת לציבור במצח נחושה, מסיתה כנגד נפגעי טרור ביו"ש באנטישמיות ושנאה שיכולה להתחרות רק בגרועים שבאוייבי ישראל".

דגן חשף כי על פי החלטת ממשלה מה-13.05.19 הועברו לכל ארבעת מרכזי החוסן בכל יהודה ושומרון רק 3.6 מליון ש"ח לשנה, זאת על אף שרק בשנה האחרונה אירעו ביו"ש לא פחות מחמישה פיגועי טרור עם נרצחים, ומאות נסיונות פיגועים בכל המרחב.

"סתיו שפיר, שוב זורה חול בעיני הציבור כשכל מטרתה פגיעה בתושבי יו"ש, אולם הפעם לקחה שפיר את הנושא צעד קדימה והיא מסיתה כנגד נפגעי טרור. יתומים, אלמנות, בני משפחה שראו או חוו פיגועים ועד היום לא השתקמו. זו שנאה שפלה שמעלה תהייה כיצד מישהי כזו יכולה לכהן בכנסת ישראל", אמר ראש המועצה.

עוד הוסיף דגן: "עינינו לא צרה באחינו בדרום. אנחנו שמחים על כל סיוע שמתקבל שם, הנסיון של סתיו שפיר וחבר מרעיה לפלג ביו יהודה ושומרון לבין תושבי הדרום לא יצלח".

מרכזי החוסן ביהודה ושומרון הוקמו לפני כשנתיים, נכון להיום הם מתוקצבים בפחות ממליון ש"ח לשנה לכל מרכז ומתנהלים במתכונת רעב. תפקיד מרכזי החוסן הוא להעניק סיוע ותמיכה לנפגעי חרדה שנפגעו בשל אירועי טרור. בכל יו"ש ישנם ארבעה מרכזי חוסן. רק במרכז החוסן בשומרון מטופלים כ-60 נפגעים.

לעומת זאת מרכזי החוסן בעוטף מקבלים תקציב של כמעט פי 3 מיו"ש – 10.5 מיליון ש"ח ל-60,000 תושבים, כשרק השנה התקציב לעוטף עולה ב-30% ביו"ש, כאמור, התקציב הוא 3.6 מיליון ל-480,000 תושבים. כלומר, שליש תקציב לפי 8 תושבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]