הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הצעת השר בנט לקיזוז 150 מיליון שקלים ממיסי הרשות למשפחות מחבלים - 0404
הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הצעת השר בנט לקיזוז 150 מיליון שקלים ממיסי הרשות למשפחות מחבלים

הקבינט המדיני-ביטחוני אישר את הצעת השר בנט לקיזוז 150 מיליון שקלים ממיסי הרשות למשפחות מחבלים

בתום דיון הקבינט המדיני-ביטחוני, אישרו כעת השרים את הדו"ח שהציג שר הביטחון, נפתלי בנט, בדבר קיצוץ של 150 מיליון ש"ח שמעבירה הרשות למחבלים פצועים ואו "שהידים" ובני משפחותיהם.

כפי שפורסם אמש (מוצא"ש), השר בנט הציג את הדו"ח שרוכז על ידי המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון בתיאום עם שב"כ, צה"ל, משטרת ישראל ושב"ס.

לפי החוק להקפאת כספים ששילמה הרש"פ למטרות טרור, שאושר ביולי 2018, בסוף כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני דו"ח המפרט את סך הכספים ששילמה הרשות למחבלים ולבני משפחותיהם בשנה שחלפה. בשנה שלאחר מכן יוקפא בכל חודש סכום בשיעור של 1/12 מהסכום הכללי שנקבע בדו"ח, מתוך כספי המיסים שישראל מעבירה לרשות.

עד כה, קיזזה ישראל רק את כספי המשכורות שהועברו לאסירים ערביים, אסירים משוחררים ובני משפחותיהם, שהגיעו לסכום של כ-500 מיליון ש"ח בשנת 2018.

הסכום החדש יתווסף לסכום הקודם, ויעמוד על סכום שנתי של כ-650 מיליון ש"ח בשנת 2019. לאחר אישור שרי הקבינט, יקוזז ויוקפא הסכום מכספי המיסים שמעבירה ישראל לרש"פ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]