מבזות הכותל ניסו להכניס ספר תורה לרחבת הכותל באמצעות תייר תמים - 0404
מבזות הכותל ניסו להכניס ספר תורה לרחבת הכותל באמצעות תייר תמים המטה המשותף לשמירה על קדושת הכותל

מבזות הכותל ניסו להכניס ספר תורה לרחבת הכותל באמצעות תייר תמים

נמנע ניסיון להכנת ספר תורה על ידי נשות הכותל באמצעות תייר. הקבוצה פנתה לתייר תמים וביקשה ממנו להכניס ספר תורה לרחבת הכותל המערבי ונתפס בכניסה עם ספר תורה. לתפילת ראש חודש הגיעו כ-1,000 מתפללים אורתודוקסים וכ-30 נשים מקבוצת נשות הכותל.

הקרן למורשת הכותל המערבי מסרה: ״נעשתה פניה על ידי היועץ המשפטי לממשלה, בעקבות פעילות של נשות הכותל בחג החנוכה מכיוון שבערב חג החנוכה פרסמו נשות הכותל הודעה לתקשורת, ובה קראו לנשות ציבור אשר הוזמנו להדלקת הנרות המסורתית בכותל המערבי להימנע מהשתתפות בטקס. הן ציינו בהודעה כי המדובר בשרה ח"כ מירי רגב, בשרה ח"כ גילה גמליאל, סגנית השרה ציפי חוטובלי ועוד. זאת בנוסף לפניות אישיות אליהן.

מה שהחל בראשי חודשים הפך זה מכבר למתקפה תקשורתית עקבית על מנהגי הכותל המערבי, בכל הזדמנות שרק ניתנת. עד שנדמה שאין חג מחגי ישראל שפגיעתן הרעה של נשות הכותל לא הגיעה אליו. למרות הסכמות שגובשו עם המשנה ליועמ"ש גב' דינה זילבר, מבקשות נשות הכותל בעקשנות לפגוע במעמד המיוחד של הדלקת נרות חנוכה, המשלב מסורת ואחדות כאחד ולהפוך גם אותו למקור למחלוקת״.
​ 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]