השר בנט יביא לאישור הקבינט קיזוז של 149 מיליון ש"ח מכספי המיסים שהעבירה הרשות למשפחות מחבלים - 0404
השר בנט יביא לאישור הקבינט קיזוז של 149 מיליון ש דובר צה"ל

השר בנט יביא לאישור הקבינט קיזוז של 149 מיליון ש"ח מכספי המיסים שהעבירה הרשות למשפחות מחבלים

הקבינט המדיני-ביטחוני ידון מחר (ראשון) בקיזוז כספים שמעבירה הרשות מתוך תקציבה למטרות טרור. בדיון, צפוי שר הביטחון, נפתלי בנט, להביא לאישור הקבינט קיזוז סכום של 149 מיליון ש"ח, אלו הם כספי המיסים שהעבירה הרשות למשפחותיהם של "שהידים" ופצועים מפיגועי טרור נגד אזרחים ישראליים בשנת 2018.

לפי החוק להקפאת כספים ששילמה הרש"פ למטרות טרור, שאושר ביולי 2018, בסוף כל שנה יביא שר הביטחון לאישור הקבינט המדיני-ביטחוני דו"ח המפרט את סך הכספים ששילמה הרשות למחבלים ולבני משפחותיהם בשנה שחלפה. בשנה שלאחר מכן יוקפא בכל חודש סכום בשיעור של 1/12 מהסכום הכללי שנקבע בדו"ח, מתוך כספי המיסים שישראל מעבירה לרשות.

את הדו"ח שיגיש השר בנט מרכז המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור (מט"ל) במשרד הביטחון בתיאום עם שב"כ, צה"ל, משטרת ישראל ושב"ס.

עד כה, קיזזה ישראל רק את כספי המשכורות שהועברו לאסירים ערביים, אסירים משוחררים ובני משפחותיהם, שהגיעו לסכום של כ-500 מיליון ש"ח בשנת 2018.

הסכום החדש יתווסף לסכום הקודם, ויעמוד על סכום שנתי של כ-650 מיליון ש"ח בשנת 2019. לאחר אישור שרי הקבינט, יקוזז ויוקפא הסכום מכספי המיסים שמעבירה ישראל לרש"פ.

המהלך מתווסף לסדרת פעולות שמוביל השר בנט במישור הכלכלי כנגד הטרור, לאחר שבשבועות האחרונים חתם על צווים ראשונים מסוגם למרדף אחר פעילי טרור ברחבי העולם ובשבוע שעבר חתם על צו שמחלט כספים ממחבלים ערבים ישראלים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]