הישג להתיישבות בועדת הכספים בכנסת: כ-100 מיליון שקלים יועברו לרשויות ביו"ש - 0404
הישג להתיישבות בועדת הכספים בכנסת: כ-100 מיליון שקלים יועברו לרשויות ביו דוברות מטה בנימין

הישג להתיישבות בועדת הכספים בכנסת: כ-100 מיליון שקלים יועברו לרשויות ביו"ש

במסגרת דיון שהתקיים השבוע בועדת הכספים, אושרה העברה של כ-100 מיליון שקלים לרשויות ביו"ש. ההישג מגיע לאחר עבודה אינטסיבית של ראשי הרשויות מול הגורמים השונים במשרד רוה"מ, משרד האוצר ומשרד הפנים.

במסגרת כך יוענקו מענקים בטחוניים, תקציב להמשך הרחבת היישוב עמיחי, בו מתגוררים מפוני הישוב עמונה שפונה בשנת 2017 וכן מענקים שונים נוספים.

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן: "אומנם מצער שאנחנו צריכים לפעול כל שנה בעדת הכספים ומול הממשלה כדי להשיג את הדברים המינימלים שנדרשים להתיישבות, בזמן שבמקומות אחרים כמו עוטף עזה וגבול הצפון מתקבלים בבסיס תקציב, יחד עם זאת זו חובתנו ואנו עושים אותה. אני מודה לראש הממשלה בנימין נתניהו, לשר הפנים אריה דרעי, לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ' ולאגף התקציבים במשרד האוצר על התקצוב. מכאן נפעל יחד שבקדנציה הבאה בעז"ה זה ייכנס בתוך בסיס התקציב ויהודה ושומרון תשווה לכל אזורי התפר והעימות במדינת ישראל".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ, סיכם את הדיון: "אחרי תקופה רבת מהמורות וסימני שאלה, אנו יוצאים מכאן עם בשורה חשובה לטובת המשך פיתוח ההתיישבות לשנה הקרובה ברחבי יהודה ושומרון בכלל ובנימין בפרט. אנו מודים לשר הפנים אריה דרעי, לשר התחבורה בצלאל סמוטריץ, למשרד רוה"מ ולאגף התקציבים במשרד האוצר על הסיוע בתקופה מורכבת זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]