בטקס מרגש, "כנפי טיס" הוענקו לבוגרי קורס טיס מחזור 179 - 0404
בטקס מרגש, דובר צה"ל

בטקס מרגש, "כנפי טיס" הוענקו לבוגרי קורס טיס מחזור 179

היום (רביעי) התקיים טקס "מסדר כנפיים" בבסיס חיל-האוויר בחצרים, בו הוענקו כנפי הטיסה לבוגרי קורס הטיס, מחזור 179.
 
הטקס נערך במעמד שר הביטחון, נפתלי בנט, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין ובנוכחות משפחות הבוגרים, חברים ואנשי חיל-האוויר. הטקס נערך השנה בסימן חגיגות 70 שנה לבית הספר לטיסה.

 

טקס הסיום נערך בסופן של שלוש שנות הכשרה לתפקיד הקצין, הכשרת הטייס ותואר לימודים אקדמי מאוניברסיטת "בן-גוריון". החל מהשבוע הבא יוצבו מסיימי הקורס, אשר כעת הינם לוחמי צוות-אוויר, בטייסות השונות בחיל-האוויר ויחלו את הכשרתם המבצעית.

 

דובר צה"ל

שר הביטחון, נפתלי בנט: "חיל-האוויר שלנו הוא מהטובים בעולם. לא רק בגלל המטוסים המעולים שלו, אלא גם ובעיקר בגלל האנשים המרכיבים אותו. כל אחד ואחד מכם הוא שותף לעליונות האווירית של ישראל. אתם נושאים באחריות לדבר הקדוש שנקרא ביטחון ישראל. בשנים הקרובות אנו נחזק את עוצמתו של חיל-האוויר ליכולת התקפית חסרת תקדים: יותר קטלני, יותר מדויק ובעל זרוע ארוכה יותר, עוצמתית יותר ולטווחים רחוקים יותר".

ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי: "בוגרי קורס טיס 179, ברכות חמות. ראינו אתכם בכל השלבים, העמדנו אתכם במבחנים רבים ולמדנו כיצד אתם מתמודדים עם מצבים מורכבים. ראינו, למדנו וקבענו, אתם ראויים להיות טייסים בחיל-האוויר הישראלי.

אני מעריך אתכם מאוד ואני גאה בכם מאוד. בוגרי מחזור 179, אתם הטובים שבטייסים. ענדו בגאווה את הכנפיים וזכרו שגאווה אינה היפוכה של צניעות. ענדו את הכנפיים ואיתן את תכונות הקצין והטייס דוגמה אישית, מופת וערכים. אני מעריך אתכם מאוד, אני גאה בכם מאוד, אני סומך עליכם- מאוד. עכשיו, עלו למטוס, עלו למסוק, טוסו לשלום ושובו בשלום, חג חנוכה שמח".
 

דובר צה"ל

מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין: "בוגרת ובוגרים יקרים, על כתפיה של מורשת אתם הוכשרתם בבית הספר לטיסה ועתה אתם עומדים להצטרף לחבריכם שעמדו כאן בשנים האחרונות ועתה הם פועלים במגוון חזיתות. לנבחרת הזו אתם מצטרפים. נבחרת לוחמים שחבריה חילצו בדיוק לפני שנה את הכוח המיוחד מעזה, תקפו בחזית ובעומק הזירה הצפונית בכדי למנוע התבססות אויב בקרבת הגבול ופעלו כתף אל כתף עם פיקוד הדרום במבצע "חגורה שחורה". במבצע הזה שברנו שיא של דיוק בתכנון ובביצוע. פגענו במחבלים רבים בדרכם לשגר רקטות וטילים, תקפנו תשתיות והגנו על תושבי הדרום.

אני גאה במקצועיות בה הדברים נעשו, הן בפיקוד הדרום והן בחיל-האוויר. זו פעולה משותפת הנסמכת על אמון הדדי. זו לא תרבות 'סמוך', זהו תהליך איכותי ומקצועי בו שני הצדדים סומכים אחד על השני. זה נכון בהצלחות וזה נכון גם כשקורות טעויות. גם אתם, בוגרים, תהיו שם ואני יודע שגם אתם תפגינו את אותה נחישות ומקצוענות.
 
בעומדנו כאן, טייסות החיל כולן נמצאות במוכנות גבוהה, סוללות ההגנה האווירית פרוסות בגבולות והחיל כולו דרוך ומוכן. הישגי השנה האחרונה הן מקור לגאווה עבורי. הרחבנו את מעטפת הביצועים האווירית, העמקנו את השותפות עם גופי צה"ל השונים וחיזקנו את הקשרים עם חיילות האוויר מהעולם. האתגרים שבפתח הם סיבה טובה לעבודה קשה ובלתי מתפשרת של המשרתים בחיל-האוויר. אני יודע שנעמוד בפני אתגרים מורכבים, אני גם יודע שנוכל להם. עלו והצליחו".
 
 

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]