יוסי דגן דורש להדיח את התובעת הראשית בהאג מתפקידה - 0404
יוסי דגן דורש להדיח את התובעת הראשית בהאג מתפקידה גור דותן

יוסי דגן דורש להדיח את התובעת הראשית בהאג מתפקידה

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הוציא הבוקר (ד') דרישה רשמית לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג בעקבות החלטתה של התובעת הכללית בבית הדין פאטו בנסודה לחקור את מדינת ישראל, אלופי צה"ל וראשי רשויות ביו"ש בגין מה שהיא רואה כ- "פשעי מלחמה" בפעילותה של המדינה בשטחי יהודה, שומרון.

במסגרת הדרישה אשר שוגרה באמצעות עורכי הדין עמיחי וינברגר ועדי סנדינסקי-לוי משרד עורכי הדין ויינברגר ברטנטל, מתייחס דגן לעובדה כי בנסודה שימשה כתובעת הכללית ושרת המשפטית במדינת גמביה לאחר ההפיכה הצבאית בין השנים 1987-2000 במשטר הדמים של הדיקטטור הרצחני יחיא ג'אמה – משטר שאחראי לרצח, עינויים ואונס של אנשי אופוזציה ואנשי המשטר במדינה.

בעקבות כך – מדגיש יוסי דגן – החלטתה מציגה שיא של צביעות וציניות מצד של מי שקידמה כתובעת כללית וכשרת המשפטים של של הדיקטטור ג'אמה, את מדיניותו של רודן שרדף את יריביו הפוליטיים, פגע בפעילי זכויות אדם, וביצע רצח עם ועבירות חמורות של פגיעה בזכויות האדם – לקבוע כי דווקא ישראל היא זו המבצעת פשעי מלחמה.

"זהו מופע שיא של ציניות מצד התובעת שמנסה להעמיד את אלופי צה"ל וראשי רשויות מקומיות ביו"ש 'בעוון' חיים ובנייה של לב המולדת של העם היהודי בלב ארץ ישראל ומולדתו. זאת, בשעה שהיא עצמה הייתה בתפקידי מפתח כתובעת כללית וכשרת משפטים במשטר רצחני במדינת גמביה אשר פעל לדיכוי זכויות אדם.

מופע שיא של צביעות, שהיא תפעל בעצמה להגשת כתב אישום ופתיחת חקירות בגין 'פשעים נגד האנושות', נכתב בפנייתו של דגן.

"מדובר במופע מהדהד של צביעות וציניות ערכית ומשפטית, כאשר היא בעצמה הייתה תובעת כללית ושרת משפטים במשטר רצחני בגמביה אשר ביצע פשעי מלחמה נגד האנושות מבין הקשים שנעשו בעשרות השנים האחרונות".

במכתב כאמור, דורש יוסי דגן להעמידה לדין בבית הדין בהאג בו היא משרתת כתובעת וכמובן לאסור על בנסודה לעסוק בעניינה של מדינת ישראל, ובמקביל לפתוח בחקירה על מעורבותה של בנסודה בממשל הגמבי בזמן רצח העם הנורא: "הנכם נדרשים לחקור את חלקה וכן לשקול את העמדתה לדין של הגב' בנסודה בגין מילוי תפקידיה במשטר הרודני בגמביה וכן לבחון האם לא נדרש להדיחה כעת מתפקידה".

המכתב מסתיים בעקיצה אל בית הדין אשר לפיו אין באפשרות המועצה האזורית שומרון לפנות אליו שכן הם אינם מדינה, ומבהיר שאם כך הדברים הרי שגם לפלסטינים אין זכות לפנות אל בית הדין:

"ככל שאתם סוברים כי המועצה האזורית שומרון ויוסי דגן כעומד בראשה הינה מועצה מוניצפלית ואינה מדינה, לכן אינם יכולים להגיש תביעה – הרי שדבר זה זהה ביחס לתלונות הרשות הפלסטינית שכאמור, הינה גם כן רשות אך גם היא אינה מדינה".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "להחלטות אנטישמיות שמגיעות מבית היוצר של האיחוד האירופי כבר למדנו להתרגל עם כל הצער, אבל המקרה הנוכחי הוא פסטיבל שיא של צביעות וחוסר מודעות עצמית. עצם העובדה שתובעת אשר כיהנה בתפקיד בכיר כתובעת כללית וכשרת משפטים בממשל דמים של דיקטטור רצחני וצמא דם שביצע פשעים נגד האנושות – מהחמורים ומהקשים בעשרות השנים האחרונות – מעיזה לטעון כי היא תחקור את ישראל על חיים והתיישבות במולדתנו, רק מבהיר עד כמה בית הדין של האג איבד את הכיוון לחלוטין. אין שאלה לגבי חוסר כשירותה לחקור את הנושא, אך אנו דורשים כי במקביל להדחתה מהתפקיד יקדם בית הדין חקירה כנגדה על פשעים נגד האנושות, מדובר בפושעת אשר הייתה תובעת כללית ושרת משפטים במשטר דמים דיקטטורי בגמביה משטר שאחראי לזוועות שבוצעו. אלו הפנים האמתיות של בית הדין בהאג, הטפות מוסר צבועות עם דם על הידיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]