כתב אישום הוגש כנגד שוטר תנועה בגין תקיפה - 0404
כתב אישום הוגש כנגד שוטר תנועה בגין תקיפה דוברות המשטרה

כתב אישום הוגש כנגד שוטר תנועה בגין תקיפה

המחלקה לחקירות שוטרים הגישה לבית המשפט השלום בירושלים, כתב אישום נגד שוטר תנועה בגין תקיפה הגורמת חבלה של ממש ושיבוש מהלכי משפט.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד עדי וולנרמן מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, ב- 02.05.19 ברחוב דוד ילין בירושלים, נהג הנאשם, במסגרת תפקידו, באופנוע משטרתי והורה למתלונן לעצור בצד הדרך.

לאחר דין ודברים בין הנאשם למתלונן ובעקבות חשד שהתעורר אצל הנאשם כי לוחית הזיהוי של האופנוע מזויפת, החליט הנאשם לעצור את המתלונן ואזק אותו בידיו. המתלונן הובל, באמצעות ניידת משטרתית – בליווי שוטרים לאגף התנועה של משטרת ישראל ב"מרכז כלל" בירושלים.

בעת שהמתלונן המתין בתחנת המשטרה, בעודו אזוק בידיו, הגיע הנאשם למקום והורה לאזוק את המתלונן גם ברגליו. בשלב מסוים, נתבקש המתלונן על ידי שוטר נוסף למסור את הטלפון הסלולרי שהיה בידו אך סירב והתנגד לכך.

לאחר שהשוטר לקח בכוח את הטלפון מהמתלונן, יצא הנאשם ממשרדו, ניגש למתלונן, אחז בו, משך אותו בחוזקה והושיבו בכוח. מיד לאחר מכן הכה הנאשם את המתלונן, ללא כל הצדקה, באמצעות מכות אגרוף לאפו, לראשו ולאוזנו, כל זאת בעת שהמתלונן אזוק ברגליו ובידיו, כאמור.

בשלב זה, אחז השוטר בנאשם וניסה להרחיקו מהמתלונן. המתלונן קם ממקומו והנאשם שוב אחז בו בחוזקה, דחף אותו והושיבו בכוח. לאחר האירוע כתב הנאשם דו"ח פעולה כוזב לפיו נאלץ לחבוט במתלונן כדי להשתחרר מאחיזתו של המתלונן, שלדבריו צבט אותו בחוזקה בחזה והכאיב לו.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלונן שבר באף ופגיעות נוספות. שלושה שוטרים נוספים שהיו עדים לאירוע עניינם הועבר לבחינת מחלקת משמעת במשטרה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]